Politsei tuvastas kümneid varaste peibutuseks autosse jäetud esemeid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Politsei kontrollis sel nädalal kokku rohkem kui kaheksasadat avalikesse kohtadesse pargitud sõidukit ning helistas mitmekümnele inimesele meenutamaks, et autosse jäetud väärtuslikud esemeid võivad langeda varaste saagiks. Möödunud aastal registreeriti autodesse sissemurdmisi kokku ligi 600.

Vormis politseinikud piilusid sel nädalal aktiivselt kodanike autode akendest sisse, tegid pilte ning kui keegi oli unustanud oma mobiiltelefoni, raha- või käekoti autoistmele, said nad politseilt ka telefonikõne. Ka siis, kui auto eesistmel ootas perenaist või -meest kenasti turvavööga kinnitatud kohvimasin.

"Me juhime sellele tähelepanu sellepärast, et meil on hästi palju autodesse sissemurdmisi. Täna me oleme leidnud näiteks terve discgolfi komplekti varustuse, seal oli seljakott, seal olid isegi väravad, telefonid, suured trennikotid, kus võib ükskõik mida sees olla," kirjeldas Põhja prefektuuri kesklinna
jaoskonna piirkonnapolitseinik Kristjan Repp.

Politsei tunnistab, et kõiki vargusi nad avastada ei suuda ja igal kuul jääb oma autosse jäetud maisest varast ilma keskmiselt 50 inimest.

"Kui midagi on autosse jäetud, siis selle äravõtmine on väga lihtne ja kiire, kas siis akna katkilöömise teel, see võtab kindlasti alla minuti, ja ongi juba jooksu pandud. Ja kui ei ole nüüd kaamerat väga lähedal, siis on väga raske teada saada, kes seda tegi," selgitas Repp.

Inimesed on politsei kõnele reageerinud tänutundega.

"Ma ütleks, et meeldivalt üllatunud ehk siis, kui me oleme helistanud inimestele, siis kõigepealt nad ei saa küll aru, mille pärast me helistame, aga kui me ära seletame, siis nad on olnud tänulikud selle eest," ütles Repp.

26 korral jäi automanik politseile telefonitsi ka kättesaamatuks ning sel juhul ootas naasjat juba kojamehe vahele jäetud teavitussilt.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: