Eesti Energia alustas Rootsis elektrimüüki ({{commentsTotal}})

Eesti Energia
Eesti Energia Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Energia alustas elektrimüüki Rootsi majapidamistele ja ettevõtetele.

Rootsi on Läti, Leedu, Poola, Soome ja Eesti kõrval kuues riik, kus Eesti Energia elektrit müüb.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul pakub Põhjamaade ja Baltikumi ühine elektriturg võimalust tegutseda elektrimüüjana ka Rootsis, kus klientidel on Euroopa keskmisest kõrgem huvi uute teenusepakkujate vastu, kes pakuvad uusi ja innovaatilisemaid teenuseid.

"Eestis on peaaegu kõik ametlikud teenused digitaalsed. Me hääletame elektrooniliselt ja meil on olemas virtuaalne e-residentsus välismaalaste jaoks, kes tahavad Eestis äri teha. Eesti on üks esimesi riike maailmas, mis digitaliseeris elektrinäitude lugemise ja vabastas nii inimesed igakuisest elektrinäitude teatamisest. See on üks näide, kuidas digitaliseerimine lihtsustab igapäevaelu ja elektrikasutust," ütles Sutter.

Välismaal on Eesti Energia tuntud Enefit brändi all. Rootsis keskendub Enefit digitaalsetele lahendustele.

"Meie Eesti kliendid on juba harjunud oma elektriasju digitaalselt ajama ja selleks ka nutiseadmeid kasutama. Meie mobiiliäpi abil on eestlastel õnnestunud oma elektrikulusid kuni 15 protsendi võrra alandada. Nüüd soovime neid efektiivseid lahendusi ka Rootsis pakkuda," ütles Sutter.

Enefiti Rootsi juht Jonas Lindelöf on töötanud Rootsi erinevates energiaettevõtetes üle 20 aasta, alustades sektoris tööd juba Lundi ülikoolis õppides. Enne Enefitiga liitumist oli Lindelöf Telge Energi müügijuht. Pikaaegne kogemus on andnud talle ulatuslikud teadmised rootslaste ootuste kohta elektrimüüjatele.

"Rootsi turu eripärasid arvesse võttes töötasime välja elektripaketid, mis sobivad hästi just suurema elektritarbimisega peredele. Usume, et selle sihtgrupi huvidele keskendudes suudame saavutada Rootsis tugeva positsiooni," ütles Lindelöf.

Lisaks digitaalsetele teenustele keskendub Enefit Rootsis sellele, et lihtsustada kliendile tema vajadustele vastava elektripaketi valimist.
Ettevõtetel on näiteks võimalus valida, kas hallata elektritehinguid ise või lasta Enefitil kogu oma ostustrateegiat juhtida.

Eratarbijate hulgas keskendub Enefit Rootsis peredele. Kliendid saavad valida lepingu, mis neile kõige paremini sobib ning allkirjastada selle mobiilis.

Enefit pakub maksemeetodit, mis võimaldab igakuiste elektrikulude jaotamist aasta peale, aidates kulusid paremini kontrolli all hoida. Seda lahendust saab kombineerida kõikide Enefiti pakettidega – nii Fastpris (Kindel), Familjeavtal (Pere) kui ka Timspot (Muutuv) paketiga.

Rootsi elektriturule sisenemine on osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast kogu Läänemere piirkonnas energiamüüjaks ja energiateenuste pakkujaks.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: