Kohus võttis vahi alla kolm röövpüügis kahtlustavat ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Scanpix

Kohus võttis vahi alla kaks meest ja naise, kolmikut kahtlustatakse ebaseaduslikus kalapüügis pikema aja vältel.

Möödunud aasta novembris tabas keskkonnainspektsioon Pärnu lahel ebaseaduslikult kalapüügilt kaks meest, nende tekitatud keskkonnakahju hindas inspektsiooni ligi 50 000 euro suuruseks, edastas keskkonnainspektsioon. Lisaks kaluritele peeti kinni ka ebaseadusliku püügi organiseerimisega seotud naine.

Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Merry Tiituse sõnul on prokuratuuril alust kahtlustada, et ka pärast kinnipidamist ja kahtlustatavana ülekuulamist on kolmik ebaseaduslikku tegevust jätkanud, korraldades ühiselt ja kooskõlastatult ka püütud kalade müümist ja ostmist.

Sel nädalal tabasid keskkonnainspektsioon ja politsei taas samad inimesed ebaseaduslike vahenditega kala püüdmast. Sel neljapäeval võttis kohus Lääne ringkonnaprokuratuuri taotlusel kolmiku kaheks kuuks vahi alla. Tekitatud keskkonnakahjude ulatus andis alust algatada kriminaalasi.

"Vahistamistaotluse aluseks on põhjendatud kahtlus, et vabaduses jätkaksid nad kuritegude toimepanemist," sõnas Tiitus.

"Kinnipeetute laiahaardelise ebaseadusliku tegevuse suhtes on meil olnud pikemat aega kahtlusi, kuid nüüd koostöös politsei ja prokuratuuriga ning tänu kriminaalmenetluse raames võimalikele toimingutele õnnestus sellele jälile saada," sõnas keskkonnainspektsiooni uurimisosakonna juhataja Rocco Ots.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: