Ettevõtjate sõnul on ehitushindade tõus olnud aeglane ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ehitushinnad tõusid esimeses kvartalis aastaga 1,8 protsenti, mis oli majandusministeeriumi hinnangul ootuspärane, kuid ehitusettevõtjate sõnul pigem väike kasv. Ehitusettevõtete Liidu juht Raivo Rand ennustab lähiajaks ehitushinna tõusu.

Majandusministeeriumi majandusosakonna analüütiku Karel Lemberi sõnul oli hinnatõus ootuspärane, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ehitushinna indeks väljendab põhiliselt sisendite hinnatõusu ja need ei ole kasvanud. Enamuse tõusust andis tööjõukulude kasv, mis on loomulik, sest keskmine palga kasv on nii kiire praegu. Aga nii ehitusmaterjalid kui ka ehitusmasinad olid tagasihoidliku kasvuga," selgitas Lember.

Ehitusettevõtete Liidu juhatuse esimees ja ehitusfirma Rand ja Tuulberg juht Raivo Rand ütles, et ehituse hinnatõus on olnud pigem aeglane.

"See on isegi aeglane hinnatõus, sest kui vaatame, mis täna ümber toimub, kõik ehituse sisendhinnad kasvavad tunduvalt rohkem. Kui toome näitena tsemendi, siis umbes 3 protsenti, terase hind on tõusnud viimasel ajal üle 10 protsendi, rääkimata töötasust, millel on praegu väga tugev surve, et tõsta töötasusid," rääkis Rand.

Ta ennustab ehituse hinnatõusu ka lähiajaks. "Hinnad kahtlemata tõusevad. Kui palju täpselt, väga raske prognoosida, aga võib-olla selle aasta lõpuks suurusjärk 3 kuni 5 protsenti ja võib-olla ka järgmisel aastal umbes sama palju," ütles ta.

"Sel aastal võiks ehitushindade kasv jääda pigem stabiilseks, siin suurt hüpet ei oota, aga kindlasti ei oota ka alanemist," märkis Lember.

Tema sõnul peaks erasektori nõudlus püsima ka lähitulevikus tugev. Riigitellimused sõltuvad paljuski sellest, kuidas edeneb eurorahade kasutamine.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: