Moskva oblasti elanikud protestivad prügimägede vastu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Moskva oblastis on viimastel nädalatel toimunud protestid prügimägede vastu: vana prügila on suletud, kuid sajad tonnid prügi tuleb ju kusagile ladustada ja inimesed ei taha, et uus prügila rajatakse nende kodukoha lähedale. Kohalikud on valmis isegi presidendile oma muresid kurtma.

Nepeino küla juures asuvasse prügilasse viival teel sõidab iga päev 300 prügiautot. Prügila on kinnine objekt ja seetõttu ei tea keegi, kui palju prügi on sinna poole sajandi jooksul viidud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selliseid prügilaid on Moskva oblastis 15 ja enamik neist ei vasta ökoloogilistele normidele. Kui kohalikud elanikud hakkasid nõudma prügila kinnipanemist, lubas kohalik võim seda teha.

Et aga üks prügila kinni panna, on vaja kuskil avada uus. Kohalikud ametnikud leidsid lahenduse - uus prügila tuleb Svjatogorovo küla juurde.

Svjatogorovo ja Dumino küla elanikud ei ole selliseks naabriks valmis.

"See küsimus vaadati läbi juba ammu, aga meile, kohalikele elanikele keegi midagi ei öelnud. Me saime sellest teada viimasel hetkel ja meil oli väga vähe aega, et midagi ette võtta. Muidugi me tegeleme sellega, me analüüsime, kirjutame kirju," kommenteeris Dumino külavanem Žanna Nurijeva.

"Kirjutame igale poole. Prügila pandi kinni, aga kuhu prügi läheb? Jääb vaid üle prügi teistele pähe kallata! See tähendab, et kõikehõlmavat lahendust ei ole, ei ole lahendust föderaaltasemel, ei ole poliitikat, ei ole strateegiat. Moskvas korjatakse siiamaani prügi ühte hunnikusse. Isegi kaheks osaks ei sorteerita," rääkis Svjatogorovo küla elanik Vitali Blaževitš.

Võimude hinnangul võiks prügi sorteerimine ja ümbertöötlemistehased olukorda parandada, kodanikud on aga skeptilised.

"Öeldakse, et raha oli eraldatud ümbertöötlemistehaste ehitamiseks, aga neid ei ehitatudki. Raha ei ole, tehaseid ei ole, midagi ei ole," ütles Dumino küla elanik Natalja.

Tema ei taha elada isegi ökoloogiliselt kõige puhtama tehase juures, prügimäest rääkimata. "On ju need tsoonid, kuhu võib prügilaid ehitada. Mitte külade ja inimeste lähedale! Kusagil võib ju koha leida!" arvas Natalja.

Moskva oblastis kaevatakse igal aastal maasse ligi kümme miljonit tonni prügi. Enamus rämpsust tuleb pealinnast.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: