Meest kahtlustatakse oma naise tapmises ({{commentsTotal}})

{{1524476100000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Narvas vahistati mees, keda kahtlustatakse abikaasa tapmises. Politsei tunnistas, et märtsikuus oli mehe kohta tulnud teateid vägivaldsest käitumisest, kuid andmebaaside erinevuse tõttu seda infot omavahel ei seostatud.

Politsei pidas kahtlustatava kinni kuriteopaigas. Kriminaaluurimine käivitati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mõrva. "21. aprilli õhtul leiti Narvas aadressil Juhkentali 5 asuvast juuksursalongist naise surnukeha. Naise kehal olid peksmisjäljed ja torke-lõikehaavad. Kahtlustatav peeti kinni sündmuskohal. Tegemist oli armukadeduse pinnal toime pandud kuriteoga," rääkis Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Jaanika Kõrgmaa.

Narva politseijaoskonna juhi Sergei Andrejevi sõnul reageeris politsei tapetu ema kõnele. "Politseisse helistas naine, kes tundis muret oma tütre julgeoleku pärast. Politsei reageeris teatele, sõideti sündmuskohale ja päästjate abiga murti ruumi sisse. Seal leiti 42-aastase naise surnukeha ja sündmuskohal pidasime kinni ta abikaasa, 42-aastase mehe," rääkis Andrejev. Tapmine toimus politsei hinnagul kella 21.30 paiku.

Esmaspäeval taotles Viru ringkonnaprokuratuur kahtlustatava vahistamist. Viru maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis mehe kohtueelse menetluse ajaks vahi alla.

Kuigi kahtlustataval ei ole kehtivaid kriminaalkaristusi, saab praeguse kahtlustuse aluseks olevate asjaolude pinnalt rääkida mehe kalduvusest toime panna isikuvastaseid kuritegusid ning esineb reaalne oht, et vabaduses võib mees toime panna uue kuriteo, selgitas Jaanika Kõrgmaa.

Andrejev tunnistas, et politsei oli märtsi alguses, 5. ja 9. märtsil saanud kaks teadet sama mehe vägivalduse kohta, kuid andmebaaside erinevuse tõttu jäid need kaks juhtumit üksteisega seostamata. "Perekonna kohta oli kaks teadet, kuid kuna me neid kahte juhtumit omavahel ära ei sidnud, läks see info kaduma. Kindlasti on meil vaja elanikkonna kvaliteetsema teenindamise jaoks tööd teha. Kuna need kaks juhtumit me omavahel ära ei sidunud, siis ei rakendatud neid meetmeid, mida politsei kasutab lähisuhtevägivalla korral, ja ei teostanud selle perekonna puhul järelvalvet," ütles Andrejev.

"5. märtsil pöördus politsesse naine ja teatas, et mees ähvardab teda. Naine palus võtta seda kõnet vaid infona ja soovis, et politsei ei sekkuks, kuna ta tahtis ise mehega suhted korda saada," rääkis Andrejev.

"9. märtsil teatas pealtnägija, et mees ja naine tülitsevad ning on näha, et mehel on relv. Politsei reageeris kutsele, sõideti sündmuskohale ja mees viidi jaoskonda, kus tal võeti õhupüstol ära. Selgitati ka välja, et mees ei ähvardanud naist relvaga," sõnas politseijuht.

Sergei Andrejev ütles, et perevägivallaga võitlemine on politsei üks prioriteete ja palutakse igast sellisest juhtumist politseile koheselt teada anda. "Kahjuks on lähisuhtevägivalla juhtumeid väga palju. Ainuüksi 2017. aastal pöörduti Ida-Virumaal selliste teadetega politseisse üle 1800 korral ja alustatud on umbes 500 kriminaalasja. Käesoleval aastal on vastavad arvud 500 ja 200," ütles Andrejev.

Ilusalong Narvas, kus naine surnuks pussitati Autor: Sergei Stepanov/ERR

Toimetaja: Marek Kuul, Rene KundlaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: