Enefit Solutions lõpetas Suurbritannia hanke ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Solutions lõpetas suuremahulise hanke Suurbritannias biokütusel töötavale elektrijaamale seadmete tarnimiseks. 299 megavatise võimsusega ehk Auvere elektrijaamaga võrreldav Tees'i elektrijaam peaks käiku minema 2020. aastal.

Kokku 750 miljonit eurot maksma minevale elektrijaamale tootis Enefit Solutions 900 tonni õhu ja gaasikäike, mis saadeti Inglismaale Sillamäe sadama kaudu kolmes osas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enefit Solutionsi juhatuse esimees Ott Licht tunnistas, et suhtlus välispartneritega ei ole oluline mitte ainult finantsilises, vaid ka töökultuuri arendamise poolest.

"See on õpetanud meile väga palju lääne kontserni nõudeid, mida me lisaks sellele projektile kasutame ka oma kontserni töödes. Veel rohkem pakub rahulolu, et see on olnud kokkuvõttes ka meile kasumlik," sõnas Licht.

Üle 60-aastase ajalooga Enefit Solutions näitab rahvusvaheliste suurhangete võitmisega, et aina vähem segab Eesti tööstusettevõtteid n-ö endise sotsmaa taust.

"Kogu see hankeprotsess oli üle-euroopaline ja seal osutuda võitjaks miljonitesse ulatuva projekti väärtuses annab märku, et meid võetakse järjest tõsisemalt," lausus Ott Licht.

Enefit Solutions hoiab põnevusega silma peal ka EST-FOR Investi puidurafineerimistööstuse saagal, sest Enefit Solutionisil on kogemus samalaadse Äänekoski tehase etteandmeseadmete tegemisel.

"Äänekoskis tegime üle kahe kilomeetri konveiereid ja tunneme selle tehase hingeelu päris hästi. Kindlasti on meie jaoks huvitav ka EST-FORi tehas, kas ta on siis Tartus või meie meelest võiks ta olla siinsamas meie lähedal. Eesti Energia on ka oma koostöövalmidust näidanud, kuid see jääb juba projekti algatajate otsustada," lisas Licht.

Jõhvis asuvas Enefit Solutionsis töötab üle 900 inimese. Eelmisel aastal toodeti seal metallkonstruktsioone Eesti ja seitsme välisriigi ettevõtetele üle 2000 tonni.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: