Pärnus toimus suur rannakoristus ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus on alanud igakevadine rannakoristus. Et tuhanded peesitajad end suvel hästi tunneks, tuleb kolm nädalat tõsist tööd teha. 15. maiks peab plaaž korras olema.

Tööd on palju. Rannast tuleb ära vedada praht, mille vesi kaldale on kandnud. Liiv tuleb samuti merre tagasi lükata. Pingid, kiiged ja muu rannainventar tehakse korda, värvitakse üle ja asetatakse oma kohale. Ja oma otsa leidnud hülged tuleb ka ära koristada. Liivgi sõelutakse läbi ja aastatega on sealt ka mitme riigikorra aegseid münte välja tulnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Maht on suur. Iga päev teeme midagi. Kes teeb, see jõuab. /;;/ Või kuidas koolis öeldi: vara üles, hilja voodi, nii see rikkus majja toodi. MIllal valmis saab? 15. mai , nagu lepingus kirjas on. Olete kõik teretulnud. Võite varem ka tulla," ütles OÜ Kesklinna Pargid töödejuhataja Kalju Villota.

See, kuidas kuurordi sümbol rannaelevant vette lohistatakse, on üks rannakoristuse pilkupüüdvam osa. Praegu veel rannailma pole, aga muidu ootaks lapsed juba rivis, et end mööda lonti vette libistada - neile on see populaarne atraktsioon. Seda, kus rannaelevant talve veedab ja millega tegeleb, paljud aga ei teagi. Aga ta on sealsamas rannas, veest küll eemal ja selle pealt võib ka talvel liugu lasta. Aga eelmiste aastatega võrreldes on elevandi paigutuses oluline muudatus.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: