Ilm tuleb jahe ja sajune ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Läänemeremaade ilma kujundab Norra merel paiknev madalrõhkkond. Üks sellega seotud madalrõhu-lohkudest liigub üle Eesti kirdesse. Teine ulatub üle Skandinaavia Läänemere lõunaosa kohale. Homme sajab praktiliselt kogu Läänemere ümbruses. Norras, Kesk- ning Põhja-Rootsis tuleb sekka ka lörtsi.

Ilm on seal jahe ning termomeetrinäidud kerkivad päeva jooksul maksimaalselt viie soojakraadini. Mujal Läänemere ääres on sooja kümne kraadi ringis.

Ka neljapäeval kujundab meil ja naabrite juures Skandinaavia põhjaosa kohal paiknev madalrõhuala. Läänemeremaades sajuhood jätkuvad, ilm püsib jahe ja termomeetrinäidud jäävad valdavalt kümne soojakraadi ümbrusesse.

Saabuval ööl on Eestis pilves ilm ja sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, saartel puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 3-7 kraadi.

Kolmapäeva hommikul on pilves ilm ja sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, saartel puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 4-7 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, pärastlõunal saju võimalus väheneb. Puhub edela- ja läänetuul 5-10, puhanguti kuni 14 m/s, õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 6-11 kraadi.

Neljapäeva öösel sajab hoovihma vaid mõnes üksikus kohas. Päeval tekib rünksajupilvi, mis annab mandi-eestis vihmahooge. Saartel aga jääb ilm kuivemaks. Pühub mõõdukas Edela- ja läänetuul, mis muutub päeval pisut tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel nullist viie soojakraadini, päeval on sooja 7- 12 kraadi.

Reede öösel on ilm Eestis suurema sajuta. Päeval tuleb mandril paiguti hoovihma, saartel on saju võimalus taas väiksem. Edela- ja läänetuul püsib mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel nullist viieni, päeval 7-12 kraadi.

Laupäev on suurema sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul, mis pöördub õhtul lõunasse. Õhutemperatuur on öösel nullist viieni, päeval on sooja 7-13 kraadi.

Pühapäeva öö sajab vihma, päeval pilved hõrenevad ja sajuhoogusid jääb vhemaks. Tuul puhub öösel lõunakaarest, päeval pöördub läänekaarde. Sooja on öösel 3-8, päeval aga juba 12-17, meretuulega rannikul kuni seitse kraadi. Nii et pühapäeval läheb soojemaks, seniks aga üsna jahe ja sajuhoogudega ilm.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: