Vihmasajud hakkavad rohelust kosutama ({{commentsTotal}})

Foto: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Euroopa kaardilt on näha, kuidas Atlandi ookeanilt üha uusi sajupilvi üle põhjapoolse Euroopa triivib. Ka Eesti jääb nende vihmapilvede teele. Samal ajal võib Euroopa lõunapoolses osas juba suve nautida ja sellele aitab kaasa lääne-ida suunaline selge taevaga kõrgrõhuvöönd. Sooja on sealkandis mitmel pool üle 25 kraadi.

Eesti püsib eeloleval ööpäeval Põhja-Euroopat katva madalrõhuala lõunaservas. Öösel möödub tihedam sajuala meist lõuna poolt, võib-olla riivab Lõuna-Eestit, päeval saabub järgmise madalrõhulohuga läänevoolus niiskeid pilvi otse merelt.

Samas mahub sajuhoogude vahele ka kuivemaid hetki ühes kevadise päikesega. Tuul on tuntavam Liivi lahe ääres ning õhk soojeneb paljudes kohtades kümne kraadi ümbrusesse.

Eelolev öö on Eestis muutliku pilvisusega. Kohati sajab hoovihma ja võib olla udu. Tuul puhub läänekaarest 2-8 m/s. Õhutemperatuur on nulli ja viie soojakraadi vahel.

Hommik on muutliku pilvisusega. Kohati sajab hoovihma. Uduvõimalus püsib. Tuul puhub läänekaarest 2-8, Liivi lahel kuni 10 m/s. Sooja on 3-6 kraadi. Päev on muutliku pilvisusega ning hoovihma sajab paljudes kohtades. Tuul puhub läänekaarest 4-10, Liivi lahe ääres puhanguti 13 m/s. Sooja tuleb 6-12 kraadi.

Reedel ja laupäeval on Eesti ilma kujundajaks Põhja-Euroopa kohal pöörlev madalrõhuala ning selle lõunaservas saabub Eestisse vihmahooge. Saju vahel on ka päikest näha.

Õhutemperatuur püsib normilähedane ning jääb öösiti 1 ja 6, päeval 7 ja13 kraadi vahele. Pühapäeval jõuab Eestisse Kesk-Euroopast soojemat õhku. Boonusena peaks Läänemere ääres tugevnema ka kõrgema rõhuga ala ning kärpima hoovihmapilvede arengut.

Kui öösel võib õhutemperatuur langeda nulli lähedale, siis päeval peaks päike õhu soojendama 11-17 kraadini, mere ääres on kohati jahedam.

Esmaspäeval läheneb meile lõuna poolt madalrõhkkond. Selle ees tuul tugevamaks, kuid sadu siia veel ei jõua ning õhumass püsib soe. Rahulikum öö on jahe, tuulisemaks muutuv päev eelnevast kraadi võrra jahedam.

Neljapäeval sõuavad taas üle Eesti taeva vihmahood, mille abil meie loodus järjest rohelisemaks muutub.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: