Kutsekoolid saavad ehitusõppeks korduvkasutatava müürisegu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ehituskoolidel on hädasti vaja sellist müürisegu, mis ei kivistuks ning mida saaks korduvalt kasutada, sest see aitaks koolidel kulusid kokku hoida ja säästaks keskkonda. Mäos tegutseva ehitussegude tehase Sakret ja Järvamaa kutsehariduskeskuse koostöös ongi jõudnud katsetusjärku spetsiaalselt ametikoolidele mõeldud mittekivistuv müürisegu.

Sakreti peatehnoloog Teele Pullisaar ütles "Aktuaalsele kaamerale", et uue toote väljatöötamine on üsna pikk protsess, mis algab kliendi soovide ärakuulamisest.

Näiteks lubikrohvi katsetamise käigus mõõdetakse selle veevajadust, tihedust ja voolavust. Aga kleepuvust, värvi ja pragusid kontrollitakse stendi peal. Pärast vormis seismist mõõdetakse survetugevust.

"28 päeva kulub täistugevuse teadasaamiseks. Aga on ka selliseid tooteid, kus me saame juba nelja või seitsme päeva pärast teada, mis tugevus sellel tootel on," selgitas Pullisaar.

Järvamaa kutsehariduskeskuse ja Sakreti koostöö algas paar aastat tagasi, kui tehas pakkus tulevaste müürseppade õpetamiseks oma tooteid.

"Sellest aastat on natuke uus tase tekkinud, saades valmis uue segu, nii-öelda tsemendita müürisegu, mis peaks olema õppetöös korduvkasutatav. Ma siiralt loodan, et nüüd koostöös Sakreti laboriga äkki suudame valmistada sellise segu, mis plaatimist saaks korduvkasutatavaks teha," rääkis Järvamaa kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juhtõpetaja Ivar Kohjus.

Sakretil ja Järvamaa kutsehariduskeskusel rahalist suhet pole ning kõik õppematerjalid antakse koolile üle sponsorluse korras.

"Aidates kooliõpilasi, aitame me tulevikus iseennast sellega, et needsamad kooliõpilased juba ehitajana hakkavad meid tarbima," ütles Sakreti tootejuht Rene Vinkler.

Ehitust saab õppida 14 Eesti ametikoolis.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: