Toidupanga juht: abivajajate hulk on vähenenud, kuid ebavõrdsus on suur ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna toidupank kolis niisketest ja külmadest ruumidest Lasnamäe endisesse turuhoonesse Punasel tänaval. Eestis tegutseb 14 toidupanka ja nädalas saab neilt toiduabi 9000 inimest.

Toidupanga asutaja Piet Boerefijn rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et absoluutses vaesuses elab 2015. aasta andmetel Eestis 51 000 inimest, neist 11 000 on lapsed. Suhtelises vaesuses elab 280 000 inimest, kellest 45 000 on lapsed.

Ka neljapäeval oli toidujärjekorras lapsi. Puuduses perede elamistingimused on väga viletsad.

"Katus laseb läbi või kodus on külm või talvel lapsel on ainult üks õhuke jope või kingad on katki või nad söövad ainult makarone ja mingit liha. Kala, puu- ja juurvilja nad ei söö, sest see on liiga kallis," rääkis Boerefijn.

See tähendab, et neil pole raha ka ravimiteks, prillideks või hambaarsti juurde minekuks.

Aastaid Eesti inimesi aidanud Boerefijn ütles, et abivajajate hulk on vähenenud, kuid ebavõrdus on Eestis väga suur, sest sissetulekud on väikesed ja väljaspool Tallinna on keerline leida tööd.

"Eestis näiteks toit on väga kallis, siin Tallinnas korterid ja elukulud on väga kõrged. Ja siis lõpuks see ebavõrdusus, ma arvan, on väga, väga palju kasvanud," ütles ta.

Tallinnas ja Harjumaal aitab toidupank 3500 inimest nädalas. Abivajajateni jõutakse erinevate heategevusorganisatsioonide ja ka sotsiaaltöötajate kaudu.

Kaks korda aastas korraldab toidupank kauplustes üle-eestilisi toidukogumiskampaaniaid ja teretulnud on iga abikäsi, sest appi on vaja leida tuhat vabatahtlikku.

Järgmine toidukogumiskampaania on 11. ja 12. mail ja registreeruda saab toidupanga kodulehel. Vabatahtliku töö kestab kampaania ajal kuni kolm ja pool tundi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: