Kohus mõistis neiu mõrvanud noormehele 15-aastase vangistuse ({{commentsTotal}})

{{1525061340000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Tartu maakohus mõistis esmaspäeval Tairo Poopuule 17-aastase neiu vägistamise ja mõrva eest 15-aastase vangistuse. Prokurör kaalub kohtuotsuse vaidlustamist ringkonnakohtus.

Lõuna ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa on üldjoontes rahul, et kohus nõustus prokuratuuriga Tairo Poopuu süü osas.

"Ka kohus leidis, et Poopuu on toime pannud vägistamise ja ühe raskeima kuriteo ehk mõrva," ütles Talimaa, kuid lisas, et kohus karistas süüdistatavat prokuratuuri küsitust leebema karistusega.

Talimaa sõnul soovib prokuratuur enne kohtuotsuse vaidlustamise otsustamist tutvuda kohtu tervikotsusega.

"Nii vägistamise kui mõrva eest mõistis kohus karistused alla sanktsiooni keskmise määra, kuigi suulistes põhjendustes tõi isegi välja, et vägistamise puhul tuvastati kaks raskendavat asjaolu. Riigikohtu praktikast tulenevalt tähendaks see, et karistus vägistamise eest peaks olema üle sanktsiooni keskmise määra ehk vähemalt üle kümne aasta vangistust, antud juhul oli see kaheksa. Seega esitame me Tartu maakohtule teate apellatsiooniõiguse kasutamisest, et tutvuda kohtu tervikotsuses toodud motiividega ja lõpliku karistuse kujundamise põhjendustega," lisas prokurör.

Märtsi keskel taotles prokurör Marja-Liina Talimaa kohtuvaidluses Poopuule (22) eluaegset vangistust.

Prokurör leidis, et Poopuu süü on tõendatud ning talle tuleb mõista rangeim võimalik karistus.

Kaitsja Sirje Must leidis, et seksuaalvahekorra toimumine vägivalla abil ei ole tõendatud ja taotles kohtult Poopuu õigeksmõistmist talle esitatud vägistamissüüdistuses. Kuna vägistamist kaitsja hinnangul ei toimunud, ei nõustunud ta ka sellega, et Poopuu pani tapmise toime vägistamise hõlbustamiseks ja selle varjamiseks ehk mõrvas.

Kaitsja palus oma kaitsealuse süüdi tunnistada surma põhjustamises ettevaatamatusest ning juhul kui kohus sellega ei nõustu, siis tapmises.

Süüdistatav ütles viimases sõnas, et ta kahetseb juhtunut ja ei soovinud midagi halba.

Kohtuistung oli kannatanu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks kinnine.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kutsus süüdistatav eelmise aasta 10. juuni kesköö paiku endaga kohtuma tuttava 17-aastase neiu. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja ta vägistas.

Süüdistuse järgi pigistas ta vägistamise käigus kannatanut kätega kõrist, kuni viimane suri. Kägistamise eesmärk oli süüdistuse järgi vägistamise hõlbustamine ja selle hilisem varjamine.

Tairo Poopuu on varem kriminaalkorras süüdi tunnistatud kahel korral, varguse ja vägistamise eest.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: