Valgusest jalajälje abil juhiti tähelepanu pimedate muusikahariduse probleemidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Esmaspäeva õhtul moodustas üle 250 inimese valgusest jalajälje, et juhtida tähelepanu pimedate muusikahariduse kitsaskohtadele.

Muuksi linnamäele kogunes heategevusüritusele Valguse Jalajäljed üle 250 koorilaulja ja huvilise. Ürituse käiguse moodustati taskulampide abil hiiglaslik valgusest jalajälg.

Ürituse eesmärk oli juhtida tähelepanu pimedate muusikahariduse kitsaskohtadele ning koguda annetusi Eesti esimese punktkirjas noodiaabitsa väljaandmiseks.

Üritusel osalesid laulukoorid Vox Populi, Head Ööd, Vend samuti Segakoor Noorus ning Kolga-Kuusalu Kammerkoor. Dirigeerisid Janne Fridolin ning Pärt Uusberg.

Tartu Emajõe kooli muusikaõpetaja Kadri Kutsar on aastaid soovinud välja anda Eesti lauluvaral baseeruvat punktkirjas noodiaabitsat.

"Noodikirja oskus tuleb omandada juba põhikoolis, muidu ei ole muusikaline kõrgharidus võimalik. Eestis aga puuduvad selleks vastavad õppematerjalid ning noodikiri jääb vaegnägijatele kättesaamatuks," selgitas Kutsar.

"Lisaks noodikirja õpetuse arendamisele on nägemispuudega muusikaõppurile väga suureks abiks igakülgne kontakt ning suhtlusvõrgustik. On oluline, et pime või vaegnägijast õpilane ning tema õpetaja ei jääks probleemidega omapäi. Suurimad tänusõnad kõigile toetajatele," lisas ta.

Kampaania käigus koguti üle 1200 euro, mis katab kolmandiku vajaminevatest kuludest. Annetusi saab jätkuvalt teha SA Eesti Puuetega Inimeste Fondi kodulehel www.epifond.ee. Kampaaniat korraldab SA Eesti Puuetega Inimeste Fond koostöös Eesti Pimedate Liiduga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: