Politsei tabas narkolaborit pidanud mehed ({{commentsTotal}})

Amfetamiin
Amfetamiin Autor/allikas: KKP

Eelmisel neljapäeval pidasid Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja kiirreageerijad Narvas kinni kolm meest, keda kahtlustatakse narkolaboris suures koguses amfetamiini valmistamises.

Politsei esitas Narvast pärit meestele kahtlustuse korduvas narkoainete käitlemises suures koguses ning eelmise nädala lõpus võttis kohus kaks meest Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla. 28-aastane mees on varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, kuid teine vahistatu, 40-aastane meest pole varem kriminaalkorras karistatud.

Politsei sai meestelt kätte üle kuue liitri vedelat amfetamiini, mida kasutati lähteainena ja üle kahe kilo tahket amfetamiini ehk valmistoodet. Kaks kilo valmisainet võrdub ligikaudu 8000 doosiga, mille tänavahind olnuks vähemalt 80 000 eurot.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse ütles, et kriminaalbüroo jaoks on tegemist olulise töövõiduga, milleni jõuti organiseeritud ja raskete kuritegude talituse pika ja intensiivse töö tulemusena.

"Sellises koguses narkootikumide valmistamist tuleb Ida-Virumaal ette väga harva, tegemist on üksikjuhtumiga viimaste aastate jooksul. Antud juhtumi puhul räägime väga suurtest kogustest ning senine uurimine on selgitanud, et narkootilist ainet valmistati just Narvas ja turustati Ida-Virumaal. Narkootikumide vastu võitlemine oli ja on üks meie prioriteete," märkis ta.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Günter Kooviti sõnul tegi politsei väga head tööd.

"Vaieldamatult on antud juhul tegemist suure ühiskonnaohtliku kuriteoga, mis kahjustab narkootikume tarvitavate inimeste tervist ning omakorda viib erinevate kuritegude toimepanemisele. Seetõttu on kahtlustatavate vahistamine vajalik meede uute kuritegude toimepanemise vältimiseks," lisas ringkonnaprokurör.

Võimalikul süüdimõistmisel ootab mehi kolme kuni 15-aastane vangistus.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: