Enamik Pärnu linnaliinibussidest läks üle rohegaasile ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Enamik Pärnu linnaliinibusse kasutab maikuu algusest kütusena biometaani ehk rohegaasi, sellega on Pärnu esimene Eesti linnadest, kes rohegaasile üle läks. Käiku jääb siiski kümme diislikütusel töötavat bussi, aga need vastavad kõige rangematele keskkonnanõuetele.

Uued gaasibussid sõidavad Pärnus juba ligi aasta, aga siiani kasutasid need maagaasi. Nüüd, nagu võib busside mahutitelt lugeda, on tegemist rohegaasiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi vahenditest toetati biometaani tarbimisele üleminekut 674 000 euroga. Pärnumaa Ühistranspordikeskus pidas muutust nii oluliseks, et seda pisut tähistada.

Eesti Gaasi tanklad on juba ligi kümme aastat valmis biometaani müüma, varem seda lihtsalt polnud.

"Rohegaas toodab gaasi, laseb selle gaasi võrku, meie võtame selle võrgust ja müüme oma tanklates. Meie jaoks see tähendas tanklates mõningaid seadistustöid," selgitas Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov.

Kuigi biometaan on maagaasist pisut kallim, siis bussifirmale see kahjumit ei tooda.

"Vahe biometaani ja maagaasi vahel makstakse meile Ühistranspordikeskuse poolt kinni. Meie eest on see nupuvajutus - nii-öelda roheline olla - ära tehtud," ütles Sebe juhatuse liige Üllar Kaljuste.

Keskkonnaminister Siim Kiisler märkis, et Pärnu on kõige keskkonnasõbralikuma ühistranspordiga linn Eestis ning astub teistel pikalt eest ära.

Pärnusse jääb siiski kümme diislikütusega sõitvat bussi.

"Kuid need bussid vastavad kõige rangematele keskkonnastandarditele. Ja see otsus on tehtud selleks, et oleks teenuste osutamisel kindlus, juhul kui ühte liiki kütusega midagi juhtuma peaks. Loodame, et ei juhtu," ütles Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: