TTÜ-s asub tööle mäendusspetsialistist Kanada professor ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut muutub rahvusvahelisemaks ja tõsiselt kaalutakse, kas minna magistriõppekavas üle inglise keelele.

Esmaspäeval sõlmis TTÜ töölepingu Michael Hitchiga, kes on tunnustatud mäendusspetsialist ja kellest saab järgnevatel aastatel mäenduse tähtajatu ametikohaga professor, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kanadast pärit, kuid hetkel Austraalias akadeemilist karjääri tegev Michael Hitch tutvustas esmaspäeval oma tulevastele TTÜ geoloogia instituudi kolleegidele nii ennast kui ka oma plaane.

Hitchi loengu võtmesõnadeks oli erinevate elualade koostöö mäenduses, ringmajandus ja keskkonnasäästlik kaevandamine.

"Eestis on maavarasid, millel on suured võimalused kasvatada heaolu ja arendada kogu riiki. TTÜ on suurepärane ülikool, kus on uus kaevandamise õppekava, see on minu jaoks suur väljakutse ja ma ootan siia tööle tulekut," märkis ta.

Geoloogia instituudi direktori Atko Heinsalu kinnitusel on nende vilistlasi kaevandustes tööl Skandinaaviamaadest Austraaliani. Siiski peab õpe muutuma veelgi rohkem rahvusvahelisemaks ja seepärast osutus Michael Hitchi kandidatuur kõige paremaks.

"Lisaks sellele, et tal on väga tugev akadeemiline karjäär ja teda on valitud tenuuriprofessoriks kahte ülikooli Kanadas ja Austraalias... aga see paarikümne aasta pikkune praktilise töö kogemus mäeinsenerina üle kogu maailma, see on suur võimalus anda neid teadmisi edasi meie noortele," kommenteeris Heinsalu.

Hitchi senised tööd on olnud suunatud kaevandamisel tekkivate kasvuhoonegaaside hulga vähendamisele ja kaevandamise sotsiaalsetele mõjudele.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: