D-terminalis käivitub uus liikluse juhtimissüsteem Tark Sadam ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Sadama D-terminalis käivitub kolmapäevast sõiduautodele ja bussidele automaatne numbrituvastuse ja liiklusjuhtimise süsteem Tark Sadam. Sõiduautode Tallinki laevadele registreerimise ala hakkab paiknema sadama Kadrioru poolses küljes.

Uue süsteemiga muutub sõidukite laevale juhtimise süsteem suuresti automaatseks ja kiiremaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelneva broneeringu teinud autojuht suunatakse õige check-ini kioski juurde ning seejärel juba laevalepääsuks mõeldud õigele sõidurajale.

Tallinna Sadam soovitab esimestel nädalatel varuda sõiduautodega laevareisijatel kindluse mõttes laevale registreerumiseks tavapärasest rohkem aega. Jalgsi D-terminali kaudu liiklevatele reisijatele mingeid muudatusi Targa Sadama süsteemi käivitumisega ei kaasne.

"Nii, kui te ostate endale pileti operaatori väljumisele, siis ka info saadetakse Targa Sadama süsteemile. Kui auto tuleb sadamasse, siis auto mõõdetakse, numbrid tuvastatakse ja võrreldakse seda broneeringu andmetega. Selle põhjal tehakse otsus, kuhu kioskisse suunatakse sõiduk," selgitas Tallinna Sadama Targa Sadama projektijuht Olari Tammel, kes soovitas tutvuda täpsema informatsiooniga ka Tallinna Sadama ja Tallinki veebilehel.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: