Muusika aitab Sillamäe lastel õppida eesti keelt ({{commentsTotal}})

Kui peaminister Jüri Rataselt hiljuti küsiti, millal tema erakonnakaaslased hakkavad Sillamäe linnavolikogu istungeid pidama eesti keeles, viis ta jutu sellele, et Sillamäe lasteaias käib juba edukas eesti keele õpetamine. Esmaspäevasel Sillamäe lasteaedade rahvamuusikapäeval näitasid valdavalt venekeelse linna lapsed, et nad oskavad tantsida eesti rahvatantse ja laulda eesti keeles.

Vabariigi juubelile pühendatud Sillamäe lasteaedade peol oli eesti keel kindlas ülekaalus. Väikeseid esinejaid toetamas käinud eestikeelse põhikooli õpilased ütlesid, et rahvalaulude kaudu on hea võimalus eesti keelt omandada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seal on eesti keel ilma slängita ja on selline vanem eesti keel," ütles Anna-Marie Pilder.

"Lauludes on eestikeelsed sõnad ja kui on näiteks vene laps, saab ta nende tähendust vaadata sõnastikust või internetist," rääkis Arina Smorodina.

Õpetaja Jana Arshinova sõnul on laste lemmikud lõbusad tantsud nagu "Bugi-vugi" ja "Tore tädi".

"Need on lihtsad ja igaüks saab sellega hakkama. Ja kõige parem, kui nad tantsivad koos oma vanematega, sest see on lõbusam," rääkis Arshinova.

Pääsupesa lasteaia lastele meeldis pidu, sest see oli lõbus. "See oli natuke naljakas ja lõbus," kinnitas Arianna Rušakova.

"Väga meeldis. Mulle meeldis tants "Käi ümber küla ringi"," ütles Kira Špakovs.

"Sest see oli lõbus ja ei olnud seal karjumist ja kõik lalulsid, oli seal kõik hästi," rääkis Aleksandra Pavlova.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: