Tallinna liikluse ummistanud tööd Tuukri tänaval võivad päädida trahviga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1525769640000 | amCalendar}}
Foto on illustratiivne. Liiklus Tallinna kesklinnas.
Foto on illustratiivne. Liiklus Tallinna kesklinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna kommunaalamet ja transpordiamet hindavad menetluste raames, kas Tuukri tänaval veninud tööde tõttu on põhjust ka ehitajal vastutust kanda.

Kuigi Tuukri tänav pidi liiklusele avanema juba esmaspäeva hommikul, lükkus ühe kesklinna tuiksoone avamine teisipäeva pärastlõunale. See tõi kogu kesklinna piirkonnas esmaspäeva õhtul kaasa ummikud.

Kesklinna vanem Vladimir Svet ütles ERR-i raadiouudistele, et kortermajade ehitustöödel tellitud kaevetööd, mille tõttu tänav suleti, nõudsid plaanitust rohkem aega.

"Kaevetööde raames avastati vanade kaablite pakett, mida ei olnud paberil olemas. See nõudis lisaaega saamaks aru, millega tegemist on. Veel avastati metallvaiadest toestus, mille eemaldamine vajas raskemat tehnikat, kui ehitaja algselt planeeris," selgitas linnaosavanem.

Seetõttu tööd venisid ja liiklust ei saanud Tuukri tänaval juba esmaspäeva hommikul lahti teha. "Tulemus oli see, mis me nägime eile õhtul," ütles Svet ja nõustus, et seda võib võtta kokku sõnaga hullumaja.

"Olen teiega täiesti nõus. Mina ise elan Tuukri tänaval ja pidin väga suure ringiga koju minema," ütles ta.

Toimunu tõi kaasa kaks paralleelset menetlust. Kommunaalameti kaevetööde osakond kuulas ära ehitaja. Transpordiamet alustas menetlust, mis puudutab tänava sulgemist, mis peab toimuma vastavalt saadud loale.

"See on nende kaalutulusotsus, kuidas edasi minna. Kui tänava sulgemisaeg osutub pikemaks, siis transpordiamet saab õiguse ettekirjutuse teha ja trahvida," ütles Svet.

Kesklinna vanem möönis, et Gonsiori ja Türnpu tänava ehitustööde kontekstis tekitab iga lisasulgemine kesklinnas raskusi.

"Loodame, et ehitaja sõna peab ja tänav hakkab tööle tavarežiimis," ütles Svet ehitaja lubaduse kohta avada tänav liiklusele kell 16.

Linnavalitsus kinnitas õhtul ERR-ile, et kella 16-ks avati Tuukri tänava linnast väljuv suund liiklusele ning ummikuid ei ole. Linna sisenev suund on lubatud avada liiklusele kella 19 ajal.

Rüütelmaa: õigus on kohtusse pöörduda ka

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles BNS-ile, et kõik autojuhid, kes leiavad, et said ummikus seistes kahju, võivad kohtu poole pöörduda.

"Küsimus hakkab peale sellest, et ehitaja, kui ta nägi, et tal ilmnevad mingid asjaolud, mille tõttu ta ei suuda oma töid õigeks ajaks lõpetada, oleks pidanud Tallinna kommunaalametit ja transpordiametit sellest koheselt informeerima. Ja siis oleks selle küsimusega saanud tegeleda juba pühapäeval, nii, et esmaspäeva hommikuks oleks probleem lahenenud," rääkis linnaametnik. "Aga kuna ehitaja jättis selle informatsiooni õigeaegselt edastamata ning üritas seda asja ikkagi oma jõududega ära teha, siis sellest tekkis see tulemus. Nii, et kui keegi tahab nõuet esitada, siis kindlasti see nõude esitamise võimalus ehitaja vastu on olemas," leidis Rüütelmaa.

Tema selgituse kohaselt oli Tuukri tänava nädalavahetuseks sulgenud ettevõte sunnitud töid pikendama, kuna kaevetöid tehes olid maa seest välja tulnud tugimüürid ja kommunikatsioonid, mis kusagil plaanidel ei olnud tähistatatud. "Ja sellest siis ebameeldiv üllatus ehitaja jaoks, samuti linna jaoks ja kahjuks ka liiklejate jaoks," ütles Rüütelmaa.

"Lisaks ootamatule tööde venimisele juhtus ka liiklusõnnetus seal läheduses, mis omakorda mõjus negatiivselt ja Majaka tänaval oli liiklusõnnetus trammiteel. Nii, et neid sündmusi, mis oma tulemi andsid, oli kahjuks mitmeid. Ja see, et sellised sündmused kõik ühel ja samal ajal aset leiavad, ei osanud tõesti keegi näha," rääkis Tallinna liikluskorralduse juht.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: