Ida-Virumaa kiremõrvad toovad kaasa kaadrimuudatused Ida prefektuuris ({{commentsTotal}})

Aprillis Ida-Virumaal toime pandud jõhkrad mõrvad toovad endaga kaasa kaadrimuudatused Ida prefektuuris, sellest teada andnud siseminister Andres Anvelt viitas ametialasele lohakusele ja vastutusele.

Möödunud laupäeval Narvas viibinud siseminister Andres Anvelt ei nimetanud Ida-Virumaad eriti kriminaalseks regiooniks, kuid tõi esile, et üks erinevus ülejäänud Eestiga võrreldes on siin olemas küll - siin hakati lähisuhtevägivalla probleemidele vajalikku tähelepanu pöörama väga hilja, kirjutab Põhjarannik.

“Siin hakkasid alles nüüd näitajad kasvama, ülejäänud Eestis aga kasvasid need kaks aastat tagasi ja on praeguseks seiskunud. See tähendab, et nii politsei kui ka ühiskond tegelevad sellega varasemast rohkem, mõistes, et lähisuhtevägivald eksisteerib ja mängib väga tugevat rolli kogu Eestis. Lähisuhtevägivald on kogu Eesti haigus,” tõdes siseminister.

Anvelti sõnul on muudatused Ida prefektuuris ilmselgelt vajalikud − ning nende ettevalmistamine juba käibki.

"Esiteks tulevad siin mõningad kaadrimuudatused. Teiseks tahame me tugevdada seda regiooni kaadritega ning seetõttu on kavas ka suur palgatõus: politseinikel 10 protsenti, päästjatel 20. See on plaanis 2019. aastal, kuid juba praegu annab see võimaluse otsida Ida-Virumaale veel paremaid töötajaid," märkis ta.

Anvelti sõnul on käimas politsei- ja päästeameti tegevuse audit, mis selgitab, kas vigu on mõistetud, kas on neist õiged järeldused tehtud ning kas pärast neid traagilisi juhtumeid on tarvis veel mingeid muudatusi teha.

Aprillis vapustasid Ida-Virumaad ja kogu Eestit kaks koletut mõrva: 15. aprillil tapeti Kohtla-Järvel 15aastane neiu, 21. aprillil Narvas 42aastane naisterahvas. Praeguseks teadaolevalt oli mõlemal juhul tegemist lähisuhtevägivallaga.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: