Maarja küla laienes kunstistuudio avamisega Tartusse ({{commentsTotal}})

Tartus avati laupäeval Maarja küla kunstistuudio, mis avab intellektipuudega inimestele uue võimaluse end kunstialaselt harida ja väljendada ning on üks suuremaid samme Põlvamaal asuva Maarja küla Tartusse laienemisel.

Vilgas loometöö on vastavatud Maarja küla kunstistuudios käinud tegelikult juba aasta algusest peale. Laupäeval oli Maarja küla elanike loodud kunstiteoseid lõpuks piisaval määral, et kunstistuudio pidulikult näitusega avada. Edaspidi võib Tartu kesklinnas asuvasse stuudiosse sisse astuda igaüks, kes Maarja küla kunstnike töödega tutvust teha soovib.

Kui seni on Maarja külas olnud võimalused küll käsitöö ja näiteks õmblemisega tegelemiseks, siis maalimisvõimalust neil varem ei olnud. Maarja küla elanikud ise ütlevad, et maalimine on neile mitut pidi kasulik.

"See aitab mul depressiooniga võidelda ja paneb mind ennast paremini tundma. On parem olla siin, kui minna tagasi koju ja lihtsalt kuulata, kuidas kõik istuvad vaikselt oma tubades. Siin on kõik palju elavam," kiitis Maarja küla elanik, kunstnik Merlyn Velberk.

"Sa saad ennast välja lülitada, isegi oma meeleolu. Lillepildi ma tegin oma emale ja oma õele, mõeldes kõikidele emadele," selgitas Maarja küla elanik, kunstnik Kati Soosalu.

Idee kunstistuudio rajamiseks tuli Hollandist, kus sarnane kontseptsioon juba hästi toimib. Igapäevaselt saab kunstistuudios maalida viis kuni kümme Maarja küla elanikku.

"Oleneb sellest, mis on ilm, kuidas neil tuju on. Hommikul me räägime teraapiliselt ka, kuidas neil on läinud eelmine päev, eelmine õhtu ja siis sellest hakkame vaikselt edasi arenema," rääkis Maarja Küla kunstistuudio juhendaja Mairi Lokk.

Kunstistuudio avamine on üks esimesi samme Maarja küla suuremast plaanist.

"Me tahame tegelikult laieneda Tartusse ja nende õpitubade või kunstistuudiote ja töötubadega me alustame tegelikult justnimelt nende uute majade elanike integreerimist siia Tartusse ja Tartus nendele töökohtade ja vaba aja veetmise võimaluste leidmist," kirjeldas Maarja küla juhataja Ly Mikheim.

Maarja küla loodab, et tulevikus saadakse lisaks kunstistuudiole Tartus avada väike kompleks näitusesaali ja kohvikuga, kus intellektipuudega inimeste kunstitöid näidata.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: