Tallinna-Tartu maanteel oli Paia risti lähistel liiklus avarii tõttu häiritud ({{commentsTotal}})

{{1526276820000 | amCalendar}}

Tallinna-Tartu maanteel Imaveres Paia risti lähistel oli avarii tõttu üks sõidusuund mitu tundi suletud ning liiklus tugevalt häiritud. Õnnetuses sai viga neli inimest.

Sündmuskohal viibiv ERR-i Kesk-Eesti korrespondent Olev Kenk ütles, et esmaspäeva varahommikul juhtunud avariis osales mitu autot, millest Ragn-Sellsi torupesu ja reovee auto on külili, mistõttu on üks liiklussuund suletud.

"Teised avariis osalenud autod on ära viidud, aga Scania solgimasin on külili. Nüüd oodatakse rasketehnikat, mis selle püsti tõstaks. Kuna üks sõidusuund on suletud, siis on ka liiklus häiritud. Politsei reguleerijad lasevad mõlemas suunast kordamööda autosid läbi, kuid järjekorrad on päris pikad," märkis Kenk.

Liiklus taastati teelõigul kella 11 paiku.

Politsei- ja piirivalveameti teatel põrkasid Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 110. kilomeetril kokku veoauto Scania, väikebuss Volkswagen Transporter ja sõiduauto Honda.

Esialgsetel andmetel kaldus Tartu suunas sõitnud järelhaagiseta tsisternveok Scania paremale poole kruusa peale, kaotas seejärel juhitavuse ja põrkas kokku Tallinna suunas liikunud väikebussiga Volkswagen Transporter ning seejärel väikebussi taga liikunud sõiduautoga Honda. Kokkupõrke tagajärjel paiskus veoauto külili, kaubik ja sõiduauto paiskusid kraavi.

Õnnetuses said vigastada sõiduautot Honda juhtinud 53-aastane naine ja kaasreisijana autos viibinud 37-aastane mees, veoautot Scania juhtinud 39-aastane mees ja Volkswagen Transporterit juhtinud 34-aastane mees. Kõik neli kannatanut toimetati haiglasse. Väikebussi ja veoauto juht viibisid autodes üksinda ja olid kained. Sõiduauto juhi võimalik joove on selgitamisel. Kõik õnnetuses osalenud autojuhid omasid juhtimisõigust.  

Õnnetus juhtus teelõigul, kus maksimaalne lubatud sõidukiirus on 90 km/h. Kõik õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.  

Paide politseijaoskonna välijuht Heigo Einassoo ütles, et liikluses tuleb kogu oma tähelepanu hoida vaid autojuhtimisel. "Liigeldes ei tohi kunagi valvsust kaotada, väikseimgi ebavajalik manööver võib viia ränkade tagajärgedega õnnetuseni," lisas Einassoo.

Toimetaja: Urmet KookHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: