Kohtla-Järvel on tuleõnnetuste arv vähenenud ({{commentsTotal}})

Foto: Jevgenia Parv/Päästeamet

Kohtla-Järve päästekomando on kuraditosin aastat vanem kui Eesti Vabariik. Komando liikmed näitasid 113. sünnipäeval oma oskusi pereliikmetele ja partneritele ning avaldasid rahulolu, et tuleõnnetused on piirkonnas vähenenud.

Statistika näitab, et viimase kolme aastaga on Kohtla-Järvel tuleõnnetuste arv vähenenud 40 protsenti. Üks põhjusi on tõenäoliselt see, et päästjad on aina rohkem hakanud pöörama tähelepanu ennetustegevusele.

"Me tulime nelja seina vahelt välja juba 2012. aastal, me töötame hästi palju kogukonnas. Näiteks möödunud aastal tegime Kohtla-Järvel 900 kodunõustamist ehk käisime reaalselt üheksasajas kodus," rääkis Kohtla-Järve päästekomando pealik Kaido Parts.

Päästjate sõnul oskavad inimesed nende tööd hinnata. "Inimesed oskavad tänada. Tuleb lihtsalt nende juurde minna ja nendega rääkida. Nii mõnigi vanamemm on tänulik lihtsalt selle eest, et me tulime talle külla ja temaga rääkisime," ütles Parts.

Päästja Andres Sulg lisas: "Seda ei ole väga palju, aga seda juhtub ja see on alati väga meeldiv, kui inimesed tunnustavad, et meie töö on kasulik ja me oleme teinud neile head.

Üle saja aasta tagasi oli tollases Kohtla ja Järve külas mitu päästemeeskonda. Kohtla-Järve päästjad said ajaloolaste abiga oma juurtest põhjalikumalt teada alles eelmisel aastal.

Kokku töötab Kohtla-Järve päästekomandos 27 inimest.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: