Kohus jättis endise kohtutäituri õiguskaitseta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Tärno
Urmas Tärno Autor/allikas: Kohtutäiturite Koda

Justiitsministri käskkirjaga kohtutäituri ametist vabastatud Urmas Tärnol ei õnnestunud käskkirja täitmist kohtu abil peatada.

Nii halduskohus kui ka ringkonnakohus jätsid Tärno esialgse õiguskaitse taotluse rahuldamata, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Tärno esitas halduskohtule kaebuse justiitsministri 1. märtsi käskkirja tühistamiseks. Koos kaebusega taotles Tärno ka esialgset õiguskaitset vaidlustatud käskkirja kehtivuse peatamiseks tagasiulatuvalt alates 1. märtsist.

Kohus leidis, et antud juhul ei ole põhjendatud kaevatava käskkirja kehtivuse tervikuna ja tagasiulatuvalt peatamine ega ka osaline täitmise peatamine.

Halduskohus arutab Tärno kaebust ametist vabastamisele 20. juunil.

Tärno hinnangul võib olla kohtutäituri seaduse paragrahv 21 lg 2 p 8 vastuolus põhiseadusega ning on palunud seetõttu selle hindamist halduskohtult.

Tärno sõnul on antud juhul rikutud ilmselgelt õiguskindluse ja õigusselguse põhimõtet.

"Tänavu 9. jaanuaril jõustunud norm omistab enne normi jõustumist aset leidnud asjaoludele sellise õigusliku tähenduse, mis tekitab tagajärgi, mis jääb seaduse eelsesse aega ehk samas kui asjaolude asetleidmise ajal kehtinud seadus sellist õiguslikku tähendust nendele asjaoludele ei omistanud," nentis Tärno.

Justiitsministeerium tagandas kohtutäitur Urmas Tärno ametist, kuna temalt oli ametitegevuse käigus süüliselt tekitatud kahju eest kahjustatud isiku kasuks välja mõistetud suured nõudesummad.

Ministeeriumi põhjenduse kohaselt ei olnud kohtutäitur suuteline tasuma ning puudus ka reaalne võimalus võlgnevuste mõistliku aja jooksul tasumiseks.

"Eelneva pinnalt asus justiitsminister seisukohale, et kujunenud olukord teeb võimatuks kohtutäitur Urmas Tärnol jätkata tegutsemist kohtutäiturina," ütles ERR-ile ministeeriumi pressiesindaja Leanika Libeon.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: