Politsei paneb sel suvel rõhku kiiruseületajatele

Foto: ERR

Viimase viie aasta jooksul on Eestis juhtunud ligi 400 mootorrattaõnnetust, milles on hukkunud 11 ning saanud vigastada üle 400 inimese. Valdavalt on põhjus suures kiiruses ning ohtlikes manöövrites. Just kiiruseületamistele lubab politsei algaval suveperioodil suurt rõhku panna ja seda mitte ainult mootorrataste puhul.

8. mail märkasid politseinikud Tallinna-Tartu maanteel neist mööda tuhisevat tumedat BMW-d, mille juht arendas kiirust 190 kilomeetrini tunnis. Selle juht, 34-aastane staažikas kihutaja istub nüüd arestimajas määratud 15 päeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna saatis kohus talle seltsiks ka tsiklijuhi, kes arendas koolimaja ees kiirust rohkem kui 100 kilomeetrini tunnis. Kohus ei rahuldanud 25-aastase Sander Vilparti soovi arestimaja asemel üliõpilasena kevadsessioonil eksamitele pääseda.

"Karistus peab olema selline, mis mõjuks edaspidistele rikkujatele, et hoiaks neid ära. Samas peab ta mõjutama antud inimest selliselt, et ta enam kunagi selliseid tegusid toime ei paneks," selgitas kohtunik Merle Parts.

Kergendava asjaoluna arvestas kohus Vilparti puhtsüdamlikku kahetsust ja saatis ta nädalaks arestimajja. Lisakaristusena tuleb Vilpartil kolm suvekuud jalamehena veeta.

"Peatasime mootorratta, mille kiirus oli 105 kilomeetrit tunnis. Tegemist oli Vabaduse puiesteel muusikakooli juures asuva lõiguga ehk lasteasutuse juures. Liiklustihedus oli suur, keskpäev, palju teisi autosid ja lapsed kõnniteel," kirjeldas Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Ragnar Jänes.

"Ju siis ego mängis rolli, oli vaja ühest autost lihtsalt mööda sõita," põhjendas Vilpart. "Eks tuleb vaadata oma harjumised üle, mitte ainult liiklusharjumused, vaid kõik oma ellusuhtumine. Nendele, kes üritavad alati eest ära sõita, on mul öelda ainult seda, et vastutage oma tegude eest," lisas ta.

Paraku pole Vilpart ainus kihutav tsiklimees, sest kevadhooaja avamisel küündisid mitme rattamehe kiirused 150-160 kilomeetrini tunnis.

Viimase nelja kuuga on tsiklijuhtide osalusel toimunud 12 liiklusõnnetust.

"Iga ületatud kilomeeter on loomulikult meie jaoks suur, aga sel aastal on ka juba 180 kilomeetriseid tunnikiiruseid nähtud, mis ei ole ka kaherattalistele OK. "Ei pannud tähele", "tahtsin proovida" - sellised vabandused tulevad," rääkis Jänes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: