Luua metsandusõpilased said oskuste lihvimiseks neli metsamasina simulaatorit ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänapäevane metsatöö eeldab häid digioskusi, sest metsatöölised peavad toime tulema kõrgtehnoloogiliste metsamasinatega. Just seepärast said Luua metsanduskooli õpilased juurde neli metsamasina simulaatorit, et enne metsa tööle minemist oma oskusi virtuaalselt lihvida.

Luua metsanduskoolis on nüüd kokku seitse metsamasina simulaatorit, mille peal õpilased saavad kogu tööprotsessi harjutada. Sel nädalal lisandunud neli simulaatorit olevat tehnika viimane sõna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Harvesteri peal võib endale enne ette langetada, siis lähed edasi, võtad ja vaatad, millega sa hakkama said ja vead välja oma materjali. /.../ Siin eksimine ei maksa põhimõtteliselt mitte midagi, aga metsas väiksemgi eksimine - see on juba suur summa," selgitas metsamasinate instruktor-õpetaja Peeter Lips.

Metsatöö väljaõpe on jagatud kolmeks: teooria, treening simulaatoritel ja seejärel töö päris metsas.

"Siin saad /.../ kangide asetuse selgeks, kuidas tõstuk liigub, kuidas lõikepea töötab, /.../ mõõdud, sortimendid, kõik sellised asjad, mida metsas vaja on," ütles õpilane Evert Laupa.

Õppeklassi avamise puhul said metsamasinatel kätt proovida ka algajad ja paljudel tuli tõdeda, et ka simulaatoril ei ole metsatöö käkitegu.

"Kahe käe koostöö on kõige olulisem ja selle visuaalse pildi ja kahe käe koostöö kokku panemine on kõige olulisem. Kõrvaltvaatajana on seda väga mugav teha, vaatad, et kõik käib väga kiiresiti, aga nüüd on aru saada, mida see tegelikult tähendab," selgitas metsamasina katsetaja haridusministeeriumist Ülle Laas.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: