Aivar Jaeski kirjutas kroonika kaitseväe algusaastatest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: stratcomcoe.org

Ligi veerand sajandit kaitseväes teeninud Aivar Jaeski kirjutas kogetust kroonika, kasutades oma märkmeid 1992. aastast kuni kaitseväest lahkumiseni eelmisel sügisel.

Viimased 10 aastat on Jaeski töötanud NATO süsteemis - sellest ajast tuleb alles kirjutama hakata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aivar Jaeski on olnud Kaitseväes veerand sajandit, käinud Erna retkel, juhtinud väeosi, olnud väe ülesehitamise juures.

Pööningul võttis Jaeski välja karbi kalendermärkmikega. Nendes on kirjeldatud nii õppusi 1990. aastate alguses, kus paukpadrunite puuduse tõttu vilistasid kõrvade ümber kuulid, kui ka lugu esimestest naisajateenijatest, kelle Jaeski oma väeossa võttis ning põhjustas riigikaitsekomisjoni erakorralise kogunemise.

Ülestähenduste kiretu ja lakooniline tekst on saanud raamatuks. See on Jaeski pingutus Eesti sajandaks aastapäevaks.

"Me oleme teinud suuri asju. Ja neid suuri asju kirja panna, meenutada - see oli üks eesmärk. Samuti oli eesmärk kirjutada midagi ajaloolastele, sest ma täheldan, et juba praegu meie ajaloolased ja kirjutajad teevad vigu," rääkis Jaeski.

Aivar Jaeski läks ohvitseriks õppima noorema venna mõjutusel. President Merilt paguneid vastu võttes seisis väikevend Omariga kõrvuti.

"Lennart Meri küsis, et kas vennad või? Omar röögatas - just nii, härra president. Mille peale Lennart Meri natuke ehmus, astus sammu tagasi," meenutas Aivar Jaeski.

Jaeski on juhtinud autokompaniid, tagalapataljoni, rahuoperatsioonide keskust. Viimati oli NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuse asedirektor. Ta lahkus kaitseväest septembris.

Praegu juhib Aivar Jaeski ühisettevõtte RB Rail Eesti filiaali. Õppinud on ta logistikainseneriks.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: