Kohus mõistis abikaasa surnuks pussitanud mehe pikaks ajaks vangi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval pikaks ajaks vangi mehe, kes pussitas surnuks oma abikaasa.

Kohus tunnistas Egert Dulinetsi (29) süüdi tapmises ja vägistamiskatses ning mõistis talle 13-aastase vangistuse.

Prokurör Gardi Anderson taotles Dulinetsile abikaasa tapmise ja ühe alaealise neiu vägistamiskatse eest 15-aastast vangistust.

Dulinetsi kaitsja Rünno Roosma leidis, et tema kaitsealune tuleb vägistamiskatses õigeks mõista ning tapmise eest karistada lühema vangistusega, kui taotles talle prokurör. Kaitsja märkis, et Dulinets kahetseb kuritegu ning osutas uurimisel kaasabi.

Süüdistuse järgi pussitas Dulinets mullu 18.-22. septembrini Saarde vallas oma abikaasat 29 korda noaga, mistõttu too suri.

Oma abikaasa tapmisest teatas politseile mees ise. Egert Dulinets tunnistas abikaasa tapmise üles juba mullu septembris, kui ta Kilingi-Nõmme konstaablijaoskonda helistas. Selleks ajaks oli ta ligi viis päeva naise surnukehaga ühes korteris viibinud. Täpset aega, mil naise surm saabus, polnudki võimalik seetõttu kindlaks teha. Prokuröri hinnangul on tegemist erakordselt jõhkra kuriteoga. 

"Minu praktikas ei ole olnud sellist kuritegu varem. Minu jaoks juba see löökide arv, löögivahend, kogu see olukord, samuti see, kuidas süüdlane pärast käitus surnukehaga, oli teistmoodi ja erakordne," ütles Gardi Anderson "Aktuaalsele kaamerale".

Oma rolli mängis selleski kuriteos alkohol. Nii tapja kui ka tema ohver olid alkoholijoobes. Siiski pole selgunud, et ohver oleks oma purjusolekuga andnud põhjust kuriteoks, ütles prokurör. Prokurör palus kohtul karistada Dulinetsi 15-aastase vangistusega, kohus mõistis aga 13 aastat. Prokuröri hinnangul on see mõistetav.

"Minu hinnangul tuli raskemat karistust suurendada osaliselt, aga kohtu hinnangul võis raskema karistusega lugeda kergema karistuse kaetuks," lisas Anderson.

Dulinets kavatseb kohtuotsuse edasi kaevata.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: