Kaitseväe toetuse väejuhatus kutsus lapsed külla ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus kaitseväe toetuse väejuhatuse staabis oli avatud uste päev, kus käisid kohal õpilased, kellele meeldisid kõige rohkem relvad ja autod, rahul olid nad kõige muugagi.

Toetuse väejuhatuse staap asub Pärnu linna piiril Eametsas. Sellelt üksuselt saavad kõik kaitseväe üksused tugiteenuseid - toitu, laskemoona ja muud. Kuna väeosa tähistab tänavu oma 100. aastapäeva, kutsuti kohalike koolide lapsi sellega tutvuma, vahendasid ERR-i teleuudised.

Huvi oli väga suur ja hiljem soovi avaldanud enam nimekirja ei mahtunudki. Lapsed said autodel ronida ja uurida, mis kabiinis silma hakkab.

Toetuse väejuhatuse staabiohvitser Ivo Reimann ütles, et toetuse väejuhatuse eelkäija varustusvalitsus loodi 22. novembril 1918.

"Seoses sellega arvasime, et on kõige sobilikum hetk lapsed siia kutsuda. See üritus ongi suunatud koolinoortele ja me oleme selle üles ehitanud õuesõppe moodi. Me ainult ei näita, vaid laseme neil teha, katsuda ja õpetame ka neid," märkis ta.

Õpetati näiteks sedagi, kuidas meditsiinilist abi anda ja milliseid vahendeid selleks kasutatakse. Õpetasid ajateenijatest parameedikud, kes olid oma oskused omandanud ajateenistuses.

"Mul oli ka enne huvi selle meditsiini vastu, aga seal tõesti sattusin selle võimaluse peale, et sain minna õppima rühma parameedikuks. Väga huvitav, hästi praktiline. Sai ikka kiirabis käidud praktikal. Väga tore kogemus. Umbes 10 nädalat kestis kokku ja ma võin öelda, et minule see meeldis," ütles ajateenija Joosep Võrno.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: