Tallinn renoveerib Koorti skulptuuri "Metskits" ümbrust

Tallinnas korrastatakse praegu ja lähiajal mitmeid kultuuriväärtuslikke hooneid ja paiku, muuhulgas saab uue ilme Kitseaed Nunne tänaval.

Haljasala taguse Toompea tugimüüri lõigu korrastamine on juba lõpule jõudmas, nädala pärast algab aiaala rekonstrueerimine, mille käigus taastatakse tänavalt haljasalale viivad trepid.

1930. aastal paigaldati sellele müüriäärsele alale Jaan Koorti skulptuur "Metskits", mille järgi koht on ka nime saanud.

1952. aastal paigaldati haljasalale pingid ja rajati trepid, ent need likvideeriti 1980. aastatel. Eelmisel aastal valminud projekti kohaselt on kavas trepid taastada, jalgrajad ja haljastus rajada ning skulptuuri juurde pingid paigaldada. "Kindlasti rõõmustab Kitseaia taastamine nii linlasi kui linna külalisi," vahendas ERR-ile linnavalitsuse pressiteenistus.

Tugimüüri korrastamise ja Kitseaia rekonstrueerimise käigus uuendatakse täielikult ka valguslahendus. Toompea tugimüüri korrastas ettevõte Bau Ehitus grupp ning Kitseaeda rekonstrueerib osaühing Kivisilla. Kitseaed valmib käesoleva aasta augustiks.

Veel mitmed räämas paigad saavad korda

Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul ja kultuuripärandiaastal korrastab linnaplaneerimise amet koostöös kommunaalameti, Kesklinna linnaosa valitsuse ja kultuuriametiga mitmeid linna kultuurimälestisi ning vanalinna räämas kohti.

Toompea tugimüüri korrastamist jätkatakse Stenbocki maja juures. Selleks suletakse juuni keskpaigas lühikeseks ajaks ka Patkuli vaateplatvormile viiv trepp. Vabaduse väljaku Mayeri trepil korrastatakse müürid, konserveeritakse vaasid ning rihitakse trepiastmeid. Mayeri trepp saab lõpuks ka hädavajaliku käsipuu, mis paigaldatakse astmete keskkohta.

Mai lõpus jätkatakse Kadrioru pargis asuva Belvedere Apollo kuju restaureerimist. Selle käigus saab skulptuur tagasi oma originaalse elevandiluukarva tooni, millisena see ilustas parki alates 1937. aastast. Töö peab valmis saama Kadrioru pargi 300. juubelisünnipäeva pidustusteks.

Kultuuriamet on ka välja kuulutanud riigihanke Kanuti gildi hoone Pühavaimu tänava poolse fassaadi restaureerimiseks. Sellega saab kogu Kanuti gildi hoone väljastpoolt kena ilme - eelmisel aastal restaureeriti Pika tänava poolne fassaad. Tallinna kultuuriametil on veel plaanis restaureerida lähiajal Tammsaare maja Kadriorus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: