Politsei- ja päästeamet tutvustasid Saardes oma tehnikat ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaal Lauri karjääris toimunud Saarde kaitsepäeval tutvustati rahvale politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe ja päästeameti tehnikat ja tööd.

Laskevõistlustel võis igaüks mõõtu võtta jahi- või sõjarelvadega märki lastes. Tapa Scoutspataljonist toodi kohale ka lahingumasin CV 90, mis on võimeline läbima igasugust maastikku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rahuajal kasutatakse seda lahingumasinat vaid kaitseväelaste koolitamise eesmärgil. Eestis on koos laskemoonalastiga 31 tonni kaaluvaid lahingumasinaid kahe kompanii jagu ehk 24.

"Masin on üpriski hea. Selle masinaga saab väga erinevatel maastikel väga hästi tööd teha, pool metsasel alal, samuti soisel alal. Sellega saab hävitada väga erinevaid sihtmärke ja teha väga palju kurja vastasele," kirjeldas kaitseväe Scoutspataljoni soomuki ülem Karel Varik.

Pärnu politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Rauno Lensment on Saarde kaitsepäeva korraldanud juba 17 aastat. Toona sündis mõte tema sünnipäevapeo käigus.

"Kui istusid ühise laua taga mina, minu sõber Madis ja Aldo. Aldo kaitseliitlasena, Madis kirgliku jahimehena. Tekkis küsimus, kes neist on kõvemad laskjad," meenutas Lensment. Tema sõnul on aastate jooksul olnud jahimehed ja kaitseliitlased paremad laskjad kui politseinikud.

Lensment korraldab kaitsepäeva sellepärast, et ühendada kogukonda ja äratada noortes huvi. Ta kinnitas, et nii mõnigi väike inimene, kes aastaid tagasi kaitsepäevale sattus, on nüüd politseis, päästealal või kaitsejõududes ametis. Ilmselt läheb nii ka tulevikus.

"Mulle on see kogu elu meeldinud," kinnitas kaitsepäeval osalenud Liis.

"Mina tahan saada politseinikuks, /.../ sest ma saaksin teisi inimesi aidata," ütles Kaili.

"Võib-olla ma tahan saada politseinikuks või sõjaväelaseks. /.../ Sellepärast, et sõjaväelased saavad palju sõdades käia ja aidata teisi," rääkis Andreas.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: