Jõgeva linn kutsus sünnipäeva puhul Jõgeva nime kandvad inimesed kokku ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi Jõgeva linna omavalitsusüksusena pärast haldusreformi enam ei eksisteeri, ei takistanud see kohalikul rahval linna 80. sünnipäeva pidada. Selle puhul kutsuti kokku kõik Jõgeva-nimelised inimesed üle Eesti.

Möödunud aasta 1. jaanuari seisuga kannab Eestis perekonnanime Jõgeva 119 meest ja 117 naist. Jõgeva linn otsustas sünnipäeva tähistada just nende inimeste seltsis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See oli äge mõte ja mõtlesime, et teeme selle teoks. See ei sündinud kohe, läks paar aastat aega, aga täna on see juhtunud," selgitas kokkutuleku idee autor Margus Kask.

Kõik kaks ja poolsada Eestimaa Jõgevat küll kokku ei tulnud, kuid mõni neist siiski. Paljudel neist oli Jõgeva linnaga peale nime teisigi seoseid.

"Ma olen algul elanud Jõgeva linnas ja siis läksin Tallinna 1971. aastal. 1972. aastal sain tuttavaks noormehega, kelle perekonnanimi oli Jõgeva. Minule tegi see muidugi väga nalja ja siis 1973. aastast kannangi seda perekonnanime," selgitas Siiri Jõgeva.

"Mina sain Jõgeva perekonnanime mehe poolt. Niimoodi ma saingi selle nime. Ja mul on lapsed Maret Jõgeva, aga tema nüüd sai Paideks. Nii et ta läks üle," rääkis Tatjana Jõgeva.

Samas oli kokkutulekule tulnud omajagu ka neid, kel Jõgeva linnaga igapäevaelus mingisugust sidet ei ole.

Näiteks Margit Jõgeva on sündinud Tartus ja Jõgevale satub aastas korra.

Ka Birgit Jõgeva, kes sai perekonnanime isa kaudu, käib Jõgeval harva. "Viimane kord käisin kooliajal luulepäevadel. Osalesime luulevõistlusel Betti Alveri päevad. Muul ajal ei satu kahjuks. Eks Jõgeva linn nime poolest on ikka südamelähedane. Ma ei käi siin tihti, aga mul on praktiliselt kõik suveniirid olemas. Mõtlesin, et vahelduseks võiks nüüd kohapeale ka tulla," rääkis ta.

Kokkutuleku korraldajad loodavad, et Jõgevate kokkutulek Jõgeva linnas võiks tulevikus traditsiooniks saada.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: