Pärnu maakohus mõistis mehele ebaseadusliku kalapüügi eest tingimisi vangistuse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu maakohus karistas poolteiseaastase tingimisi vangistusega meest, kes ülemöödunud aastal püüdis kala lubatust väiksema silmaga võrguga ja põhjustas sellega 14 500 euro suuruse keskkonnakahju.

Kairo Sutt on üks kolmest pärnumaalasest, kes vahistati mõne kuu eest. See kriminaalasi, mille otsus teisipäeval ette loeti, oli siis juba kohtusse saadetud ja istungiga algustki tehtud. Paraku ei teinud mees eelmisest vahelejäämisest järeldusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd kuulas ta Tallinna vanglas, kuidas kohtunik süüdimõistmist põhjendas.

"Kuivõrd oli kohus seisukohal, et kuritegu on toime pandud ja ebaseaduslik kalapüük aset leidnud, siis kohus ka rahuldab keskkonnainspektsiooni hagi summas 14 512 eurot," sõnas kohtunik Teet Olvik.

Kairo Sutt lubas kohtuotsuse edasi kaevata.

Aga suured kohtuistungid seisavad tal alles ees. Hiljutine vahelejäämine, mis ta eeluurimisvanglasse viis, võib tuua oluliselt suurema kahjusumma kui see, mis Sutilt seekord välja mõisteti.

"Siin juba meediast on ka varem läbi jooksnud, et Pärnumaal kolm isikut siin vahi alla võeti. Ja tema on siis tõesti üks nendest, kes viibib vahi alla praegu. Eks ta on tulus ka muidugi nendele rikkujatele, aga ma arvan, et kõige hullem nende juures on nende tekitatud keskkonnakahju, kus summad lähevad ikka väga suureks," selgitas keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo juhataja Toomas Õmblus.

"Eks see on muidugi ka üks põhjus, miks kohus otsustas neid vahi all pidada, et nad oma tegevust jätkata ei saa," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: