22. jalaväepataljon sai endale lipu ({{commentsTotal}})

Foto: Kaitsevägi

Teise jalaväebrigaadi kooseisu kuuluv 22. jalaväepataljon sai teisipäeval endale lipu.

Lipu annetasid reservväelastest koosnevale pataljonile Võru linn ja Eesti reservohvitseride kogu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lipp kuulus ajalooliselt seitsmendale jalaväerügemendile, kes võitles Vabadussõjas Võrus ja Petseri suunal ning paiknes pärast sõja lõppu nendes kahes linnas.

Pataljone aga, kes veel ootavad oma lippu, on teises jalaväebrigaadis veel.

"Ma arvan, et see annab head kandepinda juurde, et meil on sidusus meie eelkäijatega. Teiseks, sümboleid peab ühel õigel üksusel olema ehk sümbolid on need, mis aitavad meeskonda paremini koos hoida ja oma lugu rääkida," ütles 22. jalaväepataljoni ülem major Erkki Roosnurm.

"Üksus on valmis. Antud üksus käis Siil 18. Teda hinnati positiivselt. Tahaks öelda, et tal on kõik eeldused sõjas hästi sõdida, ta on väljaõpetatud, varustatud ja tal on õige vaim," rääkis teise jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

"Teine brigaad on nagu korralik linn, mis ei saa kunagi valmis. Järgmine kümnend toob meile kindlasti veel ühe jalaväepataljoni, veel ühe suurtükipataljoni ja ma loodan, et ega arengud sellega veel ei lõppe," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: