Eesti Energia ei saa jäätmepuidu põletamise eest toetust, mida väidab Vakra ({{commentsTotal}})

Jäätmepuit
Jäätmepuit Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra väide, et Eesti Energia saab puidu ahju ajamise eest heldet toetust, ei vasta Eesti Energia kinnitusel tõele.

Sotsiaaldemokraat Vakra kirjutas esmaspäeval partei kodulehel avaldatud postituses, et vähe on teada fakt, et täna kehtiv seadus lubab Narva elektrijaamades piiramatult puitu ahju ajada ning saada selle eest erakordselt heldet toetust ehk lausa 54 eurot megavatt tunni eest.

Ainus põhjus, miks seda Varka sõnul praegu ei tehta, on see, et puudub üldkoosoleku ehk rahandusministri vastav suunis.

Eesti Energiast öeldi ERR-ile, et erinevalt Vakra poolt väidetust ei ole kehtiva elektrituru seaduse kohaselt ükski Narva elektrijaamade plokk siseriikliku taastuvenergia toetuse kõlbulik.

Seda põhjusel, et toetust võimaldatakse kehtiva seaduse kohaselt elektri ja soojuse koostootmisega tegelevatele seadmetele 12 aasta jooksul pärast tootmise alustamist.

"Sellistele nõuetele vastavaid seadmeid täna Narva jaamade koosseisus ei ole. Seega ei saanud sotsiaaldemokraadid teha ka ettepanekut, mis Narvas taastuvenergia tootmise lõpetaks. Valdavalt jäätmepuitu kasutatakse Narvas nii praegu kui ka edaspidi ilma, et selle eest siseriiklikku toetust makstaks," ütles energiaettevõtte meediajuht Kaarel Kuusk.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: