Kohus mõistis naise oma elukaaslase tapmises tõendamatuse tõttu õigeks ({{commentsTotal}})

kohus
kohus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus mõistis kolmapäeval 53-aastase naise õigeks oma elukaaslase surnuks pussitamise süüdistuses, kuna naise süü jäi eri ametkondade tegevusetuse tõttu tõendamata.

Kohus selgitas, et kõik kõrvaldamata kahtlused tuleb üldreeglina tõlgendada süüdistatava kasuks ning sellest võib mööda minna riigikohtu lahendi järgi vaid juhul, kui näiteks süüdistatav on tahtlikult muutnud olustikku, koristanud sündmuskohta jne, ütles maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile.

Antud juhul hävinesid kuriteo jäljed ning ei kogutud vahetult tõendeid mitme erineva ametkonna tegevusetuse tõttu, mitte aga süüdistatava süül.

Sündmuskohale saabus kiirabi, kes ei tuvastanud, et mees on tapetud, vaid märkis, et surma põhjus on teadmata ning ei kutsunud sündmuskohale politseid.

Hädaabisse tehtud kõnele, milles teavitati, et toimunud on tapmine, ei reageeritud ja politsei kohale ei tulnud.

Perearst, vaatamata sellele et surma põhjus oli teadmata, ei määranud surnukehale lahangut ning tapetu jõudis krematooriumisse.

Kohtueelsel uurimisel ei kontrollinud uurijad ühtegi süüdistatava väidet.

Prokurör märkis, et tõendiks on verepritse süüdistatava särgil, kuid samas ei tehtud kindlaks, kelle veri särgil on.

Kuna korterist leitud padjapüürilt tuvastati ka süüdistatava poja verd, ei saa välistada, et tegemist ei ole üldse tapetu verega, märkis kohus.

Kohus tõdes, et kohtueelne uurimine on olnud ühekülgne ja puudulik ning puudusi kõrvaldada ei õnnestunud.

Kohus tegi esildised kolmele ametkonnale - Tallinna Kiirabile, Põhja prefektuurile ja terviseametile, et vältida analoogseid situatsioone tulevikus.

Süüdistuse kohaselt lõi 53-aastane kriminaalkorras karistamata naine Tallinnas Valdeku tänaval asuvas korteris tahtlikult oma 44-aastasele elukaaslasele noaga kaela unearteri piirkonda ning põhjustas tema surma.

Süüdistatav end süüdi ei tunnistanud.

Kohtuotsuse saab vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: