Gobus lõpetab juulist Tallinna-Tartu liini teenindamise ({{commentsTotal}})

Gobus tutvustas uusi busse.
Gobus tutvustas uusi busse. Autor/allikas: ERR

Bussifirma Gobus teatas maanteeametile soovist loobuda 2. juulist Tallinna-Tartu bussiliini teenindamisest seoses tiheda konkurentsi ja bussivõrgu restruktureerimisega.

"Tallinna-Tartu liinil on Elroni ja Lux Expressi näol kaks tugevat tegijat olemas ning sõitjatel tihedad võimalused kahe linna vahel reisida. Rongireisijate arv on Tallinn-Tartu vahel kogu aeg kasvanud ning kuigi inimesed leidsid Go Busi helesinised bussid kenasti üles, kasutavad nad meelsasti ka muid kiireid liikumisviise, mistõttu otsustasime liini sulgeda," teatas AS-i Gobus juhatuse esimees Andrei Mändla.

Gobus esitas maanteeametile taotluse lõpetada reisid pärast 1. juuli viimaseid õhtuseid sõite. Kõik reisijad, kel on piletid kauemaks ette ostetud, saavad piletiraha tagasi, kui annavad endast märku Gobusi infotelefonile 12012.

Gobus ostis möödunud aasta oktoobris 1,8 miljoni euro eest seitse uut Scania bussi Tallinn-Tartu liini teenindamiseks, mis suunatakse nüüd teistele Eesti kaugliinidele.

"Tallinna-Tartu liin on kogu Go Busi tegevusest vaid väike osa ning igapäevaselt liini teenindanud kuus bussi hakkavad sõitma muid Eesti marsruute ning tellimusvedusid," ütles Mändla. "Samuti pakume liinil sõitnud juhtidele tööd mujal kontsernis kas teistel liinidel või juhuvedudel."

"Järgmisel aastal hakkab Go Bus teenindama Tartu linnaliine ning vedude maht kasvab tublisti. Juba praegu sõidame maaliine nii Tartumaal, Põlvamaal, Lääne-Virumaal, Saaremaal kui ka Järvamaal. Seetõttu otsustasime panustada edaspidi Tartu piirkonna liiniveosse tugevamal ja professionaalsemal moel just kohalikul tasandil," ütles Mändla.

Gobus AS kuulub ettevõttele AS Go Group, mille omanikud on Tiit Pruuli ja Marcel Vichmann.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: