India farmaatsiakontsern rajab Tallinna Inglise Kolledžisse õppelaborid ({{commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

India farmaatsiakontsern Bravo Healthcare tahab loodusteaduste populariseerimiseks rajada kaks õppelaborit Tallinna Inglise Kolledžisse. Seni on kolledži õpilased käinud praktikal Tallinna Tehnikaülikoolis. Linna haridusamet toetab ainulaadset koostööd. Kui kõik laabub, võiksid laborid valmida septembriks.

Inglise kolledži matemaatikatund toimub loodusteaduste klassis. Kõrval on samasugune klassiruum, milles võib näha füüsika- ja keemiatunnis kasutatavaid vahendeid.

Näiteks kaheksanda klassi õpilase loovuurimustöö teema oli, milliseid katseid võiks näidata neljanda klassi õpilastele. Et õpilastel oleks rõõm keemia- ja füüsikakatseid teha, on tarvis laborit.

"See, et me korralikku laborit tahame, see on pikk jutt. Seda alates 1996. aastast, kui me siia majja kolisime," tõdes Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi.

Inglise kolledži gümnaasiumiastme õpilased käivad laboratoorseid töid tegemas tehnikaülikoolis, nemad on päris laborit näinud.

India farmaatsiakompanii Bravo Healthcare sõlmis kolledžiga koostöölepingu kahe labori ehitamiseks, et innustada bioloogia- ja arstiteadusehuvilisi õpilasi. India firma valis Inglise kolledži kindlatel kaalutlustel.

"Me näeme, kuidas Inglise kolledži pakutav ingliskeelne haridus aitab kaasa välisinvesteeringute Eestisse tulemisele ja Eestis püsimisele. Tihtipeale need inimesed, kes on investeerimisvõimekad, on ka sellised, kel on kooliealised lapsed. Nende jaoks on väga oluline, et koht, kus nad elavad, on ka koht, mis suudab anda nende lastele kvaliteetse hariduse ja praegu me näeme, et Inglise kolledži ingliskeelsed programmid annavad lastele vähemalt samaväärse hariduse kui muud maailma metropolid," selgitas Bravo Healthcare juhatuse liige Riin Ehin.

Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula ütles "Aktuaalsele kaamerale", et investori ja kooli koostöö on heakskiitu väärt.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: