Maksu- ja tolliamet otsib veokikoormatest salakaupa nüüd röntgenbussiga ({{commentsTotal}})

Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna Lääne talituses hakkas tööle röntgenbuss, millega valgustatakse läbi veokikoormad, et kontrollida, kas kaup vastab dokumentidel kirjas olevale. Hiinas toodetud buss maksab kaks miljonit eurot ja hiinlased õpetasid tolliametnikke neid kasutama mitu kuud.

Salakaubaga võitlemine on kahtlemata kallis lõbu. Pärnus rajati selleks, et röntgenbuss töötada saaks, lausa vastav hoone, kus toimuv jääb kõrvalisele silmale märkamatuks. Veok sõidab majja ja röntgenikiired valgustavad selle läbi. Puit röntgenit ei sega ja õhem metall samuti mitte. Nii on lihtne avastada muu materjali alla peidetud alkolholipudeleid või suitsupakke. Samuti saadakse jaole narkosaadetistele ja muule strateegilisele kaubale.

"Röntgenbusside abil on võimalik kontrollida tolliametnikel dokumentides näidatud kauba vastavust sellele, mis tegelikult seal kaubaruumis asub ja nii avastada keeldude ja piirangute rikkumist," kirjeldas MTA uurimisosakonna
Lääne talituse juhataja Peeter Paisuots "Aktuaalsele kaamerale".

Pärast pikka koolitust on töötajatel keeruline seade ka enam-vähem selge.

"Eks see õppimisprotsess selliste kallite ja keeruliste seadmete puhul on üks lõputu protsess. Soetatud sai see eelmisel aastal ja kevadeni käis selle bussi seadistamine ja töötajate kooitamine. Tänaseks on see töökorras ja täiesti valmis ebaseaduslikku kaupa avastama," rääkis Paisuots.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: