Viljandi päästekomando kuulutati viiendat korda Lõuna-Eesti parimaks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Valgamaal Tõrvas peetud Lõuna-Eesti päästjate kutsevõistlused näitasid, et paremaid neist ajendab end vormis hoidma hasart. Õhtul tunnistati viiendat korda järjest Lõuna-Eesti parimaks Viljandi päästekomando.

Kuumad ja kuivad ilmad tähendavad päästjaile tavalisest kiiremat tööaega ning ehkki pühapäevased kutsevõistlused Tõrvas olid kavandatud pikka aega ette, oli oht, et need tuleb edasi lükata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tõesti oli oht, sest paar päeva tagasi olid metsatulekahjud. Kui need oleks arenenud suuremaks, siis tõesti poleks saanud tänast võistlust teha. Aga õnneks saime need päris kiiresti kustutatud," kinnitas peakohtunik, lõuna päästekeskuse valmisoleku büroo juhataja Silver Konksi.

Iga Lõuna-Eesti maakonna esindajad ehk 12 paremat komandot võistles aladel, mida päästjail tuleb niikuinii kogu aeg teha: vabastada kannatanuid avarii teinud autodest või tuua nad välja põlevast hoonest. Alarmsõidukijuhid võistlesid ka vigursõidus. Vabatahtlikud päästjad ei osalenud.

Võistlused näitasid, et reformid ega kasin palk pole vähemalt kogenumate päästjate professionaalsust vähendanud.

"Hasart. Väga lõbus on võistelda teiste komandodega, et teada saada, kus on kõige kõvemad mehed. Vormis hoiame end iganädalaste harjutustega. Meil on iga nädal ette nähtud teemad, mida harjutame. Ja enne võistlusi saame meeskonnaga kokku ja harjutame ka võistlusalad veel eraldi läbi," selgitas Viljandi päästekomando meeskonnavanem Kristo Kallissaar.

"Mehi on siin küll, kes võistlevad, aga probleem on see, et juurde ei tule neid mehi. Just palga pärast. Meil on palju teisi konkurente tööjõuturul, kes tahavad neid noori ja häid mehi või ka naisi endale saada," tõdes Konksi.

Et võistlused peeti Tõrva keskväljakul, sai nii igaüks mõelda, kas ja millistel tingimustel oleks ta valmis ise päästjaks hakkama.

Komando- või meeskonnavaim toob aga päästjad augustis enda seast kogu Eesti paremaid selgitama Järvamaale.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: