Juncker: välisabi puhul tuleb kaasata enam erainvesteeringuid ({{commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: ERR

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnul peaks Euroopa Liit kaasama välisabi puhul üha enam erainvesteeringuid.

Junckeri sõnul on Euroopa Liit tänavu andnud üle 76 miljoni euro väärtuses välisabi, kuid seejuures tuleks tema sõnul kaasata ka erainvesteeringuid. "Erainvesteeringud on eriti olulised suure vajaduse korral," märkis Euroopa Komisjoni president konverentsil European Development Days.

"Seetõttu olen teinud ka ettepaneku välisinvesteeringute kava osas, mis lubaks meil koguda kuni 44 miljardit eurot ning ka Euroopa Liit on lubanud neile jõupingutusele vastata," lisas Juncker.

Euroopa Komisjoni esialgsete ettepanekute kohaselt suureneks aastateks 2021–2027 Euroopa Liidu välisabi eelarve 26 protsendi võrra 123 miljardi euroni. Välisabi hõlmab humanitaarabi, Euroopa Liiduga liitumise eelset abi kandidaatriikidele ning globaalset arenguabi.

"Vaadates tulevikku, peame jääma ustavaks ja lojaalseks oma põhimõtetele. Isegi kui eelarve aastateks 2021–2027 on ilmselt kõige keerulisem. Rohkem kui varem peame kompenseerima Suurbritannia kaotusest tulenevat 84 miljonit eurot seitsme aasta jooksul," sõnas Juncker.

"Meie välisinvesteeringud ei tohi seepärast aga kannatada, ning seetõttu olen teinud ettepaneku, et välisabi kasvaks järgmisel eelarveperioodil 26 protsenti 123 miljardi euroni," lisas ta.

Välisabi puhul on seejuures prioriteediks Aafrika ning Juncker kutsus Euroopa Liidu liikmesriike näitama üles solidaarsust Aafrika riikide suhtes.

"Eurooplased peaksid lõpetama teiste õpetamise, kes me arvame end olevat seda tehes? Me peame alustama uusi tegevusi, eriti koos Aafrikaga. Meie partnerlus peab olema võrdne," rääkis Juncker.

"Me peame ühendama jõud selleks, et vabadus, rahu ja heaolu oleks jagatud üle kogu maailma palju enam kui see on praegu," lisas Euroopa Komisjoni president.

5.–6. juuni toimub Belgia pealinnas Brüsselis kaheteistkümnendat korda konverents European Development Days, mille fookuses on tänavu jätkusuutlik areng naiste õiguseid edendades.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: