Norman Aas hakkab Tallinnas korruptsiooni tõrjuma ({{commentsTotal}})

{{1528264500000 | amCalendar}}
Norman Aas
Norman Aas Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Endine peaprokurör, praegune vandeadvokaat Norman Aas hakkab paika panema Tallinna linnajuhtide lubatud korruptsioonivastast strateegiat.

Tallinna linnapea Taavi Aas lubas mai keskel linnameedia väljaandes Pealinn pärast Sõle spordikeskuse altkäemaksu juhtumit, et asub looma korruptsioonivastase võitluse programmi ning esimese nähtava sammuna käivitas linnavalitsus vihjetelefoni ning nüüd moodustatakse korruptsioonivastase strateegia väljatöötamise töörühm, kirjutab Delfi.

Strateegia koostamise välisnõustajaks kaasatakse advokaadibüroo Sorainen majandus- ja korruptsioonikuritegude ennetamise meeskond, mida juhib vandeadvokaat Norman Aas.

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul on linna ja advokaadibüroo Sorainen lepingu maht ja maksumus veel täpsustamisel, kuid eeldatavalt peaks lepinguline tegevus kestma detsembri alguseni.

Aas märkis linnavalitsuse pressikonverentsil, et büroo ülesanne on vaadata üle protseduurid, mis linnas on olemas ning teha ettepanekud muudatuste ja täienduste kohta.

"Arvestades meeskonda leidsime, et kõige mõistilikum oleks teha seda Soraineni bürooga. Leping on ettevalmistamisel," ütles ta.

Vandeadvokaat Norman Aasa sõnul on oluline, et põhiinitsitaiivi võtab linn. "Me saame erapooletu nõustajana anda parima sisendi. Meil on kogemust avaliku ja erasektoriga selles vallas ja saame parimat nõu pakkuda," märkis ta.

Norman Aasa sõnul püüab büroo esimeses järgus vaadata, kuidas linna terviksüsteem töötab, kus on nõrgad kohad ja mida edasi teha, saada pilt ette tõsisematest riskikohtadest.

"Selle tulemusel peaks sündima hulk ettepanekuid ja protsessikirjeldusi, mis tuleb ellu rakendada. Korruptsiooniriskid ei realiseeru enamasti pahatahtlikkuse tõttu, vaid just teadmatusest," tõdes Norman Aas.

Vandeadvokaat Carri Ginter märkis, et büroo ülesanne ei ole teha linnas kaitsepolitsei ega keskkriminaalpolitsei tööd, vaid igakülgselt abiks olla.

"Meil on linnapeaga kokkulepe, et kui selgub, et on mingi tõsisem rikkumine, siis teavitame sellest ka keskkriminaalpolitseid või kaitsepolitseid," kinnitas Ginter.

Töörühma juhib linnasekretär Toomas Sepp ja sinna kuuluvad veel linna sisekontrolli spetsialistid ning linna ettevõtlusameti, hankekeskuse ja ettevõtlusameti esindajad.

Töörühm peab korruptsioonivastase strateegia kavandi esitama linnavalitsusele hiljemalt selle aasta detsembri alguseks.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: