Tee-ehitustööd Pärnu suve segema ei hakka ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Sel suvel uuendatakse Pärnus mitu ülekäigurada ja valgusfoorisüsteem Mai ja Tammsaare ristmikul, samuti muudetakse mõnel pool liikluskorraldust.

Suvel ja eriti suvistel nädalavahetustel võib Pärnu rannapiirkonnas liiklemine keeruline olla. Tänavad on kitsad ja autosid täis prgitud ning liikvel on palju turiste. Ristmikud on rannapiirkonnas enamasti reguleerimata.

Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse juht Henry Murumaa ütles, et parema käe reegel rahustab päris tugevasti liiklust. "Et iga ristmiku peal peab juht võtma hoo maha, et veenduda, et paremalt poolt kedagi ei tule. See on palju mõistlikum, kui see, et mõned laiemad suuremad tänavad on peatee, kus siis kiirused ka tõusma hakkavad."

Sel suvel on Pärnus plaanis mitu ehitustööd. "On plaanis uuendada üks valgusfoorisüsteem, mis on Mai ja Tammsaare ristmikul. Samuti on plaanis uuendada seitse ülekäigurada, paigaldada uus valgustus, teekattemärgistus, ehitada välja ohutussaared," rääkis Pärnu linnavalitsuse ehitusteenistuse ja liikluse spetsialist Toomas Tammela.

Projekt läheb maksma 175 000 eurot. Rajatakse ka kergliiklustee läbi linna, kui see valmis saab, muutuvad Liiva, ning Väike- ja Suure-Kuke tänav osaliselt ühesuunaliseks.

Parkimine peaks kesklinnas aga lihtsamaks muutuma, sest avatakse Port Arturi parkimismaja ja mitu eraparklat.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: