Prantsusmaal algas riigi esimese Alzheimeri-küla rajamine ({{commentsTotal}})

Video stoppkaader.
Video stoppkaader. Autor/allikas: dax.fr/un-village-alzheimer-dax

Prantsusmaa edelaosas on alanud nn Alzheimeri-küla ehitamine.

Tegemist on esimese korraga, kui Prantsusmaal rajatakse pilootprojektina asula, mis on mõeldud umbes 120 patsiendile, kes põevad Alzheimeri tõbe, vahendasid BBC, Le Monde, RTL jt.

Spetsiaalsete ja patsientide vajadustega arvestav asula peaks olema Daxi linnas valmis 2019. aasta lõpuks.

Projekti eeskujuks on Hollandis Amsterdami lähistel asuv Alzheimeri-patsientidele mõeldud eksperimentaalküla.

Bordeaux' ülikoolihaigla professor Jean-François Dartigues selgitas, et 17 hektaril laiuvas külas on kõik kavas teha nii, et elanikud saaksid endiselt täiel määral sotsiaalelus osaleda. Mingit nähtavat tara asula ümber ei ole ning küla on turvaliste jalgradadega ühenduses Daxi linna sotsiaal- ja kultuurieluga.

Oluline on ka see, et asulas ei ole haigla miljööd, ravimeid kasutatakse võimalikult vähe ning kõik töötajad, sealhulgas meditsiiniline personal, kannab tavalisi riideid. Lisaks inimestest töötajatele kasutatakse patsientide psühholoogilise eraldatuse leevendamiseks teraapiakoeri.

Samuti on külas uurimisasutus, kus samuti asula elanikeks olevad meditsiiniteadlased jälgivad toimuvat ja võrdlevad tulemusi seniste tavapäraste ravi- ja hooldusmeetoditega.

Alzheimeri tõbe või muid dementsusega seotud haigusi põeb Prantsusmaal rohkem kui miljon inimest ning igal aastal diagnoositakse üle 200 000 uue juhtumi.

Hetkel pole olemas Alzheimeri tõve progresseerumist peatavat ega aeglustavat ravi ning seetõttu on äärmiselt oluliseks teemaks just hooldusmeetmed ja elukvaliteedi võimalikult ulatuslik säilitamine.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: