Tartu saab uue silla ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu saab omale uue silla, mis hakkab ühendama Supilinna ja Ülejõe piirkonda. Jalakäijatele ja jalgratturitele mõeldud silla arhitektuuri-võistluse võitis kavand nimega "Õhtukaar", mille autoriks on arhitekt Andrus Lember.

Raudbetoonist kaarsilla maksumuseks on kavandatud 3 miljonit eurot. Lähima paari aasta jooksul linn silla ehituseks aga raha ei leia ning kõige varem saab töödega alustada kolme aasta pärast. "Õhtukaarele" tõi ülejäänud 18 kavandi ees võidu tema minimalistlik välimus ja jäik konstruktsioon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu linnaarhitekt ja žürii liige Tõnis Arjus ütles, et tegemist on kahe kaarega, mis on ristatud.

"Üks kaar on see, kust sa saad sõita rattaga sujuvalt üle jõe ja üle kallasraja ja teine kaar on see, mille moodustavad trepid, et sa saad kiiremini kallasraja peale. Aga see tagab selle, et sild on kõrgem, kui mõned muud lahendused olid. Ja teisest küljest selle, et see ei lõika läbi kergliiklejate tavapäraseid liikumisi," rääkis Arjus.

"Emajõel on eksole kaks randa kahel pool ja kui sa ühte randa lähed, siis enamasti ikkagi su sõbrad on teisel pool ja siis sa pead selle kilomeetrise või rohkem maa käima Kroonuaia poole. Marja sild kindlasti lahendab seda muret," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: