Narva-Jõesuu metsa kaitsjad kogusid ligi 3000 allkirja ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Narva-Jõesuu metsa kaitsjad andsid linnavalitsusele üle pea 3000 allkirjaga pöördumise, millega nõutakse kuurortlinna lähistel kasvava riigimetsa kaitse alla võtmist.

Allkirjade kogumine Narva-Jõesuu metsa toetuseks algas mullu, kui Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) võttis Narva-Jõesuu ümbruses maha umbes 15 hektarit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühtekokku on kuurortlinna kandis sadu hektareid raieküpset metsa. Metsakaitsjatega liitus ka kohalik omavalitsus, mis samuti loodab kuurortlinna metsa päästa. Kehtivad reeglid seda praegu ei võimalda.

"Riigimets peab osaliselt olema võetud kaitse alla ja samuti uue üldplaneeringu koostamise käigus meil on plaanis määrata sinna täiendavad piirangud. Samas meile ei jää midagi muud, sest elame ikkagi kuurortlinnas ja selle linna vaade ja pilt peab olema ikkagi kõlblik inimestele, kes siia puhkama tulevad," ütles Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin.

Metsakaitsjad on allkirjade hulga ja toetuse üle rõõmsad, kuid paberit ja pliiatsit igaks juhuks veel kõrvale ei pane.

Metsakaitsja Natalja Pessotšinskaja ütles, et tema jaoks on tulemus ootamatu.

"Ma ei oodanud kuidagi, et see küsimus tekitab nii suurt vastukaja ning et me kogume pea 3000 allkirja. Arvan, et kui metsa raiumist jätkatakse, siis võiks tõstatada küsimuse metsade raiumisest laiemalt kogu Eestis ja see oleks hoopis teine mastaap," lausus ta.

Tuleval nädalal sõidavad linnavalitsuse ja elanike esindajad riigikogu keskkonnakomisjoni istungile Narva-Jõesuu metsale kaitset otsima.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: