Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnumaal selgitati välja parimad vabatahtlikud abipolitseinikud

Reedel ja laupäeval toimusid Pärnumaal seitsmendad abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus osalesid meeskonnad kõikidest prefektuuridest.

Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooniülesande lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsiooni ülesandes ja kombineeritud sportlikus võistluses.

Kuna võistlusalad asusid Pärnu maakonna erinevatest piirkondades, siis marsruudi läbimiseks kasutati patrullautosid ning kilometraaži kogunes ligi 200 kilomeetrit.

Pingelised võistlused võitsid Jaago Männiste ja Illimar Reinbusch Põhja prefektuurist, teise koha saavutasid Aivar Kaus ja Mikko Kiisa Lääne prefektuurist ning kolmanda koha väärilised olid Märt Tibar ja Agnes Pihlak Põhja prefektuurist.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et abipolitseinike kutsemeistrivõistlused on neile kui koolitus, kus nad saavad enda oskusi proovile panna ja neid veelgi paremaks lihvida.

"Oluline on märkida vabatahtlike motivatsiooni ja püüdu muuta elukeskkonda turvalisemaks. Nad teevad seda vabast tahtest ja 100 000 turvalisusse panustatud tundi aastas ei jäta kellelegi ruumi kahtlemiseks, kui tähtis see roll on," lisas Vaher.

Võistluste korraldaja, Lääne prefektuuri teabetöö vanempiiriametnik Tõnis Leinart ütles, et võistluspunktides tuli lahendada ülesandeid, millega abipolitseinikud puutuvad igapäevases patrulltegevuses või mõnes muus politseitöös kokku.

"Tänapäeval on abipolitseinikud oma oskuste ja teadmistega väga head partnerid politseiametnikele ning mul on hea meel, et kõik osalenud võistkonnad näitasid professionaalset taset erinevate ülesannete lahendamisel," märkis Leinart.

Kokku osales võistlustel kümme võistkonda (kaks Ida, kaks Lääne, kolm Lõuna ja kolm Põhja prefektuurist).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: