Galerii: Kaljulaid võttis vastu Hollandi kuninga ({{commentsTotal}})

{{1528803420000 | amCalendar}}

Neil päevil Tallinnas viibiv Hollandi kuningas Willem-Alexander kohtus teisipäeval Kadriorus president Kersti Kaljulaidi ja tema abikaasa Georgi-Rene Maksimovskiga. Õhtul andis Eesti riigipea kuninga auks Keila-Joal õhtusöögi.

Pärast kohtumise formaalset osa Kadriorus istutas kuningas Eesti Vabariigi 100. ja Kadrioru pargi 300. sünnipäeva puhul Kadrioru parki tammepuu.

Eesti riigipea rääkis kohtumise järel toimunud pressikonverentsil, et nii Eesti kui Madalmaade inimesed väärtustavad oma igapäevaelu korraldamise lihtsust: "Me hindame digitaalse ühiskonna eeliseid ja Eesti jagab hea meelega oma kogemusi. Kasutan ka võimalust tänada Madalmaid selle eest, et nad tunnustavad meie digiallkirja," lisas president Kaljulaid.

President tõstis kohtumisel kuningaga esile ka kahe riigi ettevõtete, tudengite ja teadlaste koostööd, mis on tema jaoks selge märk sellest, et mõtleme ühtemoodi. "Madalmaad on muide meie lähinaabrite järel kolmas suurem Eesti välisinvestor," selgitas president Kaljulaid.

Kaitsevaldkonna koostöös tõi president Kaljulaid välja, et Madalmaad on aastaid NATO küberkaitsekeskuse tööle kaasa aidanud, samuti on riigi võitlejad Eesti õhuruumi turvanud ja Madalmaad on ka meie suurim kaitsealaste hangete partner.

Oma avalduses õnnitles kuningas Willem-Alexander Eestit 100. sünnipäeva puhul, kiitis meie saavutusi digitaalvaldkonnas ning sõnas, et tema visiit pole üksnes solidaarsuse märk, vaid võimalus koostöö arendamiseks ka põllumajandussektoris.

Kolmapäeval allkirjastavad Hollandi ja Eesti põllumajandusministrid vastastikuse mõistmise memorandumi, vahendas "Akuaalne kaamera".

"Oma tugevusi liites saame aidata kaasa teineteise majanduslikule õitsengule ja jätkusuutlikkusele. Digitaalvaldkonda ma juba mainisin, aga ma pean silmas ka
koostööd põllumajandussektori arendamisel. Nendes valdkondades me oleme head partnerid. See visiit aitab meil sõprust ja koostööd tugevdada," ütles Hollandi kuningas.

Visiidi esimesel päeval kohtus kuningas ka riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Jüri Ratasega ning asetas pärja Vabadussõjas langenute mälestusehise juurde Kaitseväe kalmistul.

Õhtul osales kuningas Willem-Alexander president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovski pakutaval õhtusöögil Keila-Joa lossis:

 

 

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: