Fotod: Ratas ja Nestor kohtusid Hollandi kuningaga ({{commentsTotal}})

{{1528816800000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratas kohtus teisipäeval Stenbocki majas Eestis visiidil viibiva Hollandi kuninga Willem-Alexanderiga.

Kuningas Willem-Alexander külastab Eestit ja teisi Balti riike nende iseseisvumise 100. aastapäeva tähistamise puhul. Willem-Alexander külastab Eestit teist korda, eelmine visiit toimus 16 aastat tagasi ning keskendus IT koostööle.

Ratas rääkis kohtumisel, et tal on hea meel Eesti ja Madalmaade aina konkreetsemat kuju võtva koostöö üle. Ratas kinnitas kuningas Willem-Alexanderile, et digiühiskonna arendamisel on lisaks avalikule sektorile Madalmaadega valmis koostööd tegema ka Eesti IT-tööstus ja eksperdid.

Eesti ja Madalmaade kaubavahetus kasvab pidevalt. Madalmaad on suuruselt kolmas välisinvestor Eestis ning meie väliskaubanduspartnerite esikümnes. Kaubavahetuse kogukäive kasvas 2017. aastal võrreldes eelmise aastaga 14 protsenti, ulatudes 1,345 miljardi euroni.

"Meie majanduskoostöö ja ettevõtete ärisidemed on head, kuid kindlasti on siin omajagu arenguruumi kasvuks," märkis Ratas.

Peaminister ja kuningas Willem-Alexander kõnelesid ka kaitse- ja julgeolekukoostööst, eriti vajadusest pöörata senisest enam tähelepanu võitlusele küberrünnakutega ja valeuudistega.

"Oleme liitlased NATO-s. Madalmaad osalevad NATO küberkaitsekeskuse sõjalistel õppustel ning on panustanud Balti riikide õhuruumi kaitsmisesse ja NATO staabielementi Eestis. Meie partnerlus on suurepärane," kinnitas Ratas.

Nestor kõneles Hollandi kuningaga kahepoolsetest suhetest ja e-riigist

Riigikogu esimees Eiki Nestor tutvustas kohtumisel Hollandi kuningale Willem-Alexanderile Eesti e-riigi põhimõtteid ning rõhutas pikaajalisi häid kahepoolseid suhteid. 

Nestor rõhutas, et Eesti ja Holland on head partnerid nii Euroopa Liidus kui ka NATO-s ning kahepoolsed sõprussuhted erinevates valdkondades on kestnud juba sada aastat.

"Täna toimub hea kahepoolne teadus- ja küberkoostöö, meil on tihedad majandussuhted ja Euroopa Liidus oleme teistele eeskujuks e-tervise vallas," rääkis Nestor.

Nestori sõnul on Euroopa Liidu populaarsus Eestis kõrge. Ta tõi veel esile, et inimesed, kes on Eestist töö või õpingute pärast lahkunud, on hakanud tagasi pöörduma ja alates 2015. aastast ületab sisserändajate arv väljarännet.

Kaitsekoostööst kõneledes tänas Nestor Hollandit panuse eest Balti regiooni julgeoleku tagamisel ja märkis, et Eesti kaitsevägi on oma varustust täiendanud ja kaasajastanud just Hollandilt kaitsetehnikat hankides.

Kuningas tundis huvi Eesti digiarengu vastu ja Nestor andis ülevaate e-valitsemise ning e-riigi põhimõtetest. Nestori sõnul tuginevad e-valimised ja e-riigi teenused rahva usaldusel.

Kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Eesti-Hollandi parlamendirühma esimees Martin Repinski.

 

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: